Sabah yazarı: Ne çok güzel olacak anlamadım İmamoğlu kazanınca dolar 4 TL’ye mi düşecek?

CHP'li Ekrem İmamoğlu’na sosyal medyada “her şey çok güzel olacak” diyerek destek verenleri eleştiren Sabah yazarı Mevlüt Tezel, “Keşke olsa. Keşke bu memleket için her şey çok güzel olsa. Bu sanatçı takımının çok mu umurunda memleket! Çoğu burada kazanıp yurt dışında yatırım yapıyor” diye yazdı.

Sabah yazarı Mevlüt Tezel, YSK’nın kararının ardından 31 Mart’ta İBB Başkanı seçilen ancak YSK kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlü isimleri eleştirdi.

Tezel, ‘Memleket bunların umurunda mı?’ başlıklı yazısında “Dün Sabah İnternet’e #Herseyçokguzelolacak ile sosyal medyada Gezi olaylarının başlangıcına benzer bir reaksiyon gösteren sanatçılarla ilgili sıcağı sıcağına yorumlarda bulunmuştum. Önemli bulduğum için konuyu köşemde de gündeme getirmekte fayda görüyorum” dedi ve yazısına şöyle devam etti:
“YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenmesinin ardından Ekrem İmamoğlu, ‘Artık konuşma vakti. Sanatçı da konuşacak, iş insanı da konuşacak’ çağrısı yapmıştı. Bu çağrıya birçok sanatçı sosyal medyada ‘#Herseyçokguzelolacak’ hastag’i ile uydu, İmamoğlu’nda destek verdi. Yine Gezi olaylarına benzer bir sanatçı tepkisi söz konusu.

‘HER ŞEY SİZE GÜZEL’

Ne güzel işte, bazı havayolu şirketleri vatandaş, 23 Haziran’da oy kullanılsın diye bilet ücretlerini geri ödüyor. Birçok insan tatil rezervasyonlarını iptal ediyor. İstanbul’da düşük oy alan partiler, aday göstermeyip İmamoğlu’nu destekleyecekler. İmamoğlu da artık istediği kadar mağduriyet edebiyatı yapabilir. Eskiden Samanyolu TV’den ‘Fenerbahçe şike yaptı’ diyordu ve sadece Beylikdüzü Belediye Başkanı… Artık onun da bir hikayesi var! Kadıköy ve Beşiktaş’ta tencereler tavalar çalınmaya başlandı, gençler de sokağa çıkıyor. Pusuda bekleyen yabancı basın da ‘Türkiye için çok kötü olacak, kriz artacak’ diye gaz veriyor. Milyonlar sosyal medyada şimdiden kenetlendi. Daha ne istiyorsunuz, her şey sizin için çok güzel oluyor işte!

Sadece bir zahmet tekrar sandığa gideceğiz. Oy kullanmak beş dakikalık iş. Bu sefer oylar daha dikkatli sayılacak ve hak eden kimse o kazanacak. Bu kadar basit. İnsanları #Herseyçokguzelolacak diye galeyana getirmenin alemi ne?
Yine Gezi benzeri olayların yaşanmasını mı istiyorsunuz? Yine her yer yakılıp yıkılsın mı? Dolar daha da mı fırlasın?

Halk 15 Temmuz’da tankların altına yatarken, bu sanatçıların çoğu ‘Ay hadi inşallah darbe olur’ hayalleriyle TV izledi. Darbe gerçekleşmeyince de ‘Bu ülkeden bir b.k olmaz, gitmek lazım buralardan’ dediler ama gitmediler. Çünkü böyle tatlı para kazanacakları başka bir ülke yok!

Ne çok güzel olacak merak ediyorum? İmamoğlu kazanırsa dolar 4 liraya mı inecek? İstanbul’da toplu ulaşım, köprü geçişleri ücretsiz mi olacak? Asgari ücret 4 bin lira mı olacak? İstanbul yeşile mi doyacak?’
Keşke olsa. Keşke bu memleket için her şey çok güzel olsa. Bu sanatçı takımının çok mu umurunda memleket! Çoğu burada kazanıp yurt dışında yatırım yapıyor. Onlar dolar yükselince beş, altı sıfırlı dolar hesaplarına bakıp seviniyorlar. Yahu bu oyuncuların çoğu, düne kadar apolitikti, çoğu hükümete yalakalık yapıyordu. Ama AK Parti kaybetti algısının etkisine girince, hemen fabrika ayarlarına döndüler. Başladılar Twitter’da #Herseyçokguzelolacak diye Gezici’lik oynamaya!

Bu sanatçı tayfası daha önce de Gezi için ‘Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş. Sen hâlâ anlamadın mı?’ dediler, sokağa döküldüler. Sonra baktılar Arap baharı Türkiye’ye uğramıyor! Ve sonra ‘Gezi’yi ilk üç gün ben de destekledim ama sonra bozdu, aşırıya kaçıldı’ dediler ve köşelerine çekildiler. Davetten davete koştular, Erdoğan ile selfie çekildiler. Daha çok kazanmak için sinemada ‘mısır krizi’ diye bir şey icat edip, bin takla atıp hükümete ışık hızında kanun çıkardılar! Olan yine gençlere oldu, Gezide çıkan kargaşada masum çocuklar hayatlarını kaybetti.
SEN HÂLÂ ANLAMADIN MI!?

Sanatçılar için hava hoş, bugün ‘Ekrem İmamoğlu bugünün Atatürkü’dür’, yarın seçilemeyince Erdoğan için yine ‘Asrın lideri’ derler.

Sen hâlâ anlamadın mı? Hayat onlara güzel! Nasıl olsa onların yatırımları yurt dışında, içeride de dolar hesapları dolgun! Her şey her zaman onlar için güzel olacak! Sen yine metrobüs kuyruğunda bekleyeceksin!”

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Dikkat çeken bugün seçim olsa anketi: AKP yüzde 36, en başarılı bakan Süleyman Soylu en başarısız bakan Berat Albayrak

PİAR’ın araştırmasına katılanların yüzde 62.5’i parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Araştırmaya göre, bugün seçim olsa AKP, kararsızlar dağıtıldığında oyların yüzde 36.7’ini alabiliyor.

Ekrem İmamoğlu açıkladı: Yüzde 90’ı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "(iştirakler) Yüzde 90'a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Kurtuluş Savaşına dil uzatan yandaş Merve Şebnem Oruç’a tarih dersi veren Gamze Pamuk Ateşli trollerin hedefi oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Avukat Gamze Pamuk Ateşli Haber Global'de katıldığı programda "Madem yurtta sulh cihanda sulh diyoruz, Kurtuluş Savaşını yapmasaydık o zaman" diyen yandaş Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç'a cevap verince iktidarın paralı trollerinin hedefi oldu. 

İstifa etmeyen İSPARK yönetiminden yandaşa milyonluk ihale

İSPARK, 23 Haziran seçimlerinden sonra 894 bin 480 TL’lik araç kiralama ihalesi yaptı. İhale 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AKP’den Gümüşhane milletvekili aday adayı olan Baki Otomotiv’in sahibi Abdulbaki Kara'ya verildi.

AKP’li belediye lalelere 3 milyon lira harcamış!

Bazı kişilere devlet memurluğu kadrosu verebilmek için sınavsız kadro alınabilen özel kalem müdürlüğünü araç olarak kullandığı tespit edilen Sincan Belediyesi’nin aldığı laleler 3 milyon liraya mal oldu.

Erhan Çelik Karlov suikastı şüphelisi mi?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin görüntülerin TRT'de yayınlanmasıyla ilgili soruşturma kapsamında 6 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, polisin eski sunucu Erhan Çelik'in de evine gittiği ancak kendisini bulamadığı belirtildi.

Celal Uzunkaya’nın görevden alınmasının arkasında Soylu ile yaşadığı anlaşmazlık mı var?

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Celal Uzunkaya'nın yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş atandı.

Zuhal Olcay’a ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten verilen hapis cezası onandı

Sanatçı Zuhal Olcay'a, bir mekanda şarkı söylediği sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezasını onandı.