Sabah yazarı Güngör: Reis’in mirasını yiyen keyifçiler peydahlandı

AKP'deki İstanbul ve Ankara'yı kaybetme paniği devam ederken, iktidar medyasına yakın gazeteciler ve yazarlar da eleştiri oklarını AKP'ye yöneltmiş vaziyette.

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, AKP içinde ‘keyifçiler’in peydahlandığını savunduğu yazısında, “Sandığın mesajını herkesin iyi okuyup meseleyi tahkik etmesi gerekiyor” yorumunu yapıyor.

Seçim sonucunu her şeye rağmen AKP için bir başarı olarak nitelendiren Güngör, “Bu başarının sahibi bana göre, AK Parti değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyor.

AKP’nin kurulduğu günlere şahit olduğunu anlatan Güngör, AKP’deki dünden bugüne değişimi şu satırlarla özetliyor.

“Parti kurmayları idealizmle doluydu, teşkilatlar dava şuuruyla hareket ederdi, sahadakiler iktidara gelmek için gece-gündüz çalışırdı. Aradan zaman geçtikçe idealizm ve davaya inanç ülkeye hizmete dönüştü. Bu, Türkiye siyasetine damga vuran Erdoğan’ın kurduğu, büyüttüğü ve bugünlere getirdiği partinin en büyük mirasıydı. Fakat bir süredir partide ‘keyifçiler’ peydahlandı.

Onlar akşamları nargile içerken ülkeyi kurtarıyor, koltuk sevdasından kimseyi gözleri görmüyor, sağa sola adam yerleştiriyor, hak yiyerek hakkı olana ihanet ediyor, programlarda ön koltuklarda yer kaparak Reis’e kendilerini gösteriyor, sosyal medyalarını selfielerle doldurup çalışıyor ‘muş’ gibi yapıyor, teşkilat kartvizitiyle kibirleniyor, vatandaşa tepeden bakıyor, cebini düşünüyor, aday yapsan çalışmıyor, vekil olsa tabana sırt çeviriyor, istedikleri olmayınca kıbleyi değiştiriyor.
Bekaları ne dava, ne idealizm, ne iktidarda kalmak…

Onlar Reis’in mirasını yiyor, partiyi yıpratıyor, davanın içini boşaltıyor, seçmeni küstürüyor. Halbuki, AK Parti’nin bu keyifçilere değil, dik duruşuyla,terbiyesiyle, samimiyetiyle, alçak gönüllülüğüyle davasının eri olan Yusuflara ihtiyacı var.”

Son Haberler