Perşembe / 26 Kasım 2020

Sabah yazarı ‘Berat Albayrak’ sessizliğini bozdu: Milli bir nefer…

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, Berat Albayrak'ın istifasının ardından "Millî bir nefer Berat Albayrak" başlıklı yazısıyla sessizliğini bozdu.

204,568BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın CEO’su olduğu Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Sabah gazetesinde Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettiği haberinin yer almaması dikkat çekerken, Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür “Millî bir nefer Berat Albayrak” başlıklı yazısıyla sessizliğini bozdu.

Övür, “Başkan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında birkaç gündür süren tartışmalara son noktayı koydu: ‘Ülkemize önemli hizmetler veren Berat Albayrak’a şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.’ Bu açıklama bile, yıllardır süren algı operasyonlarını, damatlık üzerinden yürütülen yalanları ve itibarsızlaştırma operasyonlarını yerle bir etti. Sistemin kendi mecrasında aktığını, yeri geldiğinde değişimin kaçınılmaz olduğunu gösterdi. İşin akrabalık veya partizanlıkla ilgisi yoktu ve olan bir bayrak değişimiydi. Birileri arzu etse de bu süreç ‘devlet krizine’ dönüşmeden atlatıldı.” görüşünü savundu.

Övür, “Hem içeride hem de dışarıda siyasi rakiplerinin sınır tanımayan yalan ve iftiralarına uğradı. Ama yılmadı, arkasındaki güçlü liderlik desteğiyle onlara rağmen ekonomide ve enerjide ciddi temeller attı” düşüncesini dile getirdi.

Son Haberler

İsmet Berkan Hürriyet’ten kovuldu… Berkan: Detayları Cem Küçük’e sorabilirsiniz

Hürriyet gazetesi köşe yazarı İsmet Berkan'ın işe son verildi. Berkan'ın ayrılık haberini yandaş yazar Cem Küçük Twitter hesabından duyurdu.

Star TV Atatürk’e hakaret eden ‘AKP’li gelin adayı’ hakkında kararını verdi

Star TV Genel müdürü Ömer Özgüner, Atatürk'e hakaret eden gelin adayı Yağmur Avcı'nın programdan pazartesiyi beklemeksizin çıkartılmasını istediği öğrenildi.

Mahkemeden Atatürk’e hakaret eden Akit’e 10 Kasım ayarı

Atatürk’ün ölüm yıldönümünde ‘Zulüm 1938’de son buldu’ başlığıyla video yayınlayan Akit TV’ye verilen duruşma saati dikkat çekti. Mahkeme, duruşmayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te yapmaya karar verdi.

Vatanım Sensin dizisinden flaş ‘Atatürk’ kararı

O3 Medya, "Vatanım Sensin" dizisinde sürpriz bir değişikliğe gidiliyor. Atatürk karakterini diziye dahil etme kararı aldı.

Şirin Payzın acılı velinin feryadını görmedi

Aladağ'da kül olan yurt binasının önünde kızının akıbetini öğrenmeye çalışan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" diye isyan...

Gündem

CHP’li Eren Erdem: Verileri saklayıp virüsün hızla yayılmasına neden olan Bakan istifa etmelidir

''İlgililer istifalarıyla gereğini yapmak zorundadır...''

İsmail Saymaz “Türkiye’de adalet mülkün damadıdır”

''Çaycıya 86 TL çay tost parası takan adamın tanıklığıyla İlhan Cihaner'i tutukladılar''

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son vaka sayısı da mı doğru değil ? Nörobilimci Kızıl açıkladı

Nörobilimci Çağhan Kızıl Türkiye’nin dün açıklanan Covid-19 vaka sayılarıyla birlikte dünyada nüfusa oranla en fazla Covid-19 vakası çıkan ülke olduğunu söyledi. Kızıl, açıklanan gerçek sayıların verilenden daha da yüksek olduğunu belirtti.

Erdoğan ile Bahçeli ters düştü… Ünlü anket şirketi başkanı İbrahim Uslu sebebini açıkladı

Bir dönem ANAR'ın başkanlığını da yürüten İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MHP ile kaybedeceğini gördüğünü söyledi. İbrahim Uslu ayrıca Erdoğan ile Bahçeli'nin ters düştüğü konuyu açıkladı.

Yonca Evcimik’in cinsiyetçi şarkısı tepki çekti

Şarkıcı Yonca Evcimik’in yıllar sonra yaptığı yeni rap şarkısı “Ayıp Şeyler” cinsiyetçi ifadeler barındırdığı gerekçesiyle sosyal medyada eleştiri odağı oldu.