Sosyal Medya

Saadet Partisi’nden Millet İttifakı’nı bitirecek CHP yalanı!

Gündem

Saadet Partisi’nden Millet İttifakı’nı bitirecek CHP yalanı!

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz, aslı astarı olmayan bir CHP iddiasını “gerçekmiş” gibi köşesine taşıdı.

Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz,  “Ramazan’da alkollü gece mi” diye sordu ve “Bugün ilk teravih. Ramazan, oruç, ibadet, nefis terbiyesi, yardımlaşma, maneviyat… Öte yanda ise savaşa gider gibi bir seçim! Türkiye’nin yasama, yürütmesi ile yönetimini kökten kazanmak veya kaybetmek var! Propaganda, operasyon, algı, manipülasyon diz boyu! Yok Adil Öksüz ‘Yakalanacak!’ Yok ‘ABD, FETÖ’yü verecek!’” ifadelerini kullandı.

“CHP BAYRAĞI ALTINDA ALKOLLÜ, DANSÖZLÜ BİR GECE TERTİP EDİLECEK!”

Ahmet Yavuz yazısını şöyle sürdürdü:

“Ortalıkta dolanan bir iddia da şu: ‘Bu maneviyat ayında CHP bayrağı altında alkollü, dansözlü bir gece tertip edilecek!’

Utanmasa ‘AK Parti’den gayrısını FETÖ’cü’ sayacak medya trolü de gece gündüz kullanacak! Dedim ya, ortalık dedikodusu. Lakin olursa şaşırmam! Ne ki; herkesim ve her parti milletin inancına pür dikkat saygılı olmalı. Seçim için değil. Gerçekten ve inanarak.”

ASLI ASTARI OLMAYAN İDDİAYI GAZETEDE YAZMAK NE ANLAMA GELİYOR?

Medyada bilinir, aslı astarı olmayan iddiayı gazetede ancak güvenmediğin, öyle olduğuna inandığı ve öyle düşündüğün için yazılır. Yani sen bir kişi ya da kurumla ilgili “ön yargı” taşıyorsan sana bir iddia geldiğinde o bakış açısıyla değerlendirirsin.

Saadet Partisi’nin yayın organı Milli Gazete de bu iddiayı yazarak ne amaçlıyor acaba, Millet İttifakı’nın bombalamayı mı?

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*