Saadet adayı Gökçınar: İstanbul’a aday olduktan sonra iki oğlumu işten attılar

YSK’nın tartışmalı kararıyla yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı seçimleri için yarışan bir diğer isim de Saadet Partisi’nin (SP) adayı Necdet Gökçınar. Seçimlere sayılı günler kala SP adayı Necdet Gökçınar’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Çınar, belediye başkanlığına aday olduktan sonra iki çocuğunun da işlerinden atıldığını söyledi.

207,618BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Milli Gazete’ye konuşan Gökçınar aday olduktan sonra iki çocuğunun da işlerinde olumsuz gelişmeler yaşadığını ifade etti. Gökçınar, bir oğlunun çalıştığı Borsa İstanbul’da işten çıkarıldığını, avukat olan diğer oğlunun da İGDAŞ’taki sözleşmesinin feshedildiğini belirtti.

Gökçınar’ın sözleri şöyle:

“Aday olduğum için oğlumun işine son verildi. Üç yıldır Borsa İstanbul’da çalışıyordu, performansı da oldukça iyi olmasına rağmen askerden döndükten sonra işten çıkarıldı. 5 milyon işsiz gencimizin olduğu ülkemizde oğlumun işsiz kalmasını gündem yapacak değilim.

Biz bunu konuşurken İGDAŞ’ın dosyalarını takip eden avukat olan diğer oğlumun kurumla yaptığı sözleşme, hiçbir gerekçe gösterilmeden İGDAŞ tarafından iptal edildi. Bunu ilk defa size söylüyorum.”

23 Haziran seçimleri için CHP adayı Ekrem İmamoğlu lehine adayını çekebileceği konuşulan Saadet Partisi kararını vermiş, adayları Necdet Gökçınar’la seçime katılacağını açıklamıştı.

loading...

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Süleyman Soylu’ya attığı golün ardından Davutoğlu’ndan altın vuruş!

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tutarsız kararların ardından "Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?" sorusunu yöneltti. 

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia: Süleyman Soylu’nun yerine gelecek ismi açıkladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan'ın gelebileceğini yazdı.

Erdoğan, sokağa çıkma yasağını iptal etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 ili kapsayan sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini duyurdu.

İmamoğlu: İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor

Göreve başladığı günden bu yana karşılaştığı engeller için "Akla mantığa uymuyor" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor" dedi.
207,618BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et