Pazartesi / 13 Temmuz 2020

S 400’ler tek başına Türkiye’nin hava savunması ihtiyacını karşılayabilir mi? 

Rusya’dan satın alınan S-400 füze sisteminin Türkiye’ye intikali tamamlanmak üzere. Ülke genelinde S-400’lerin alınması konusunda bir mutabakat gözleniyor ama gözler yine de ABD ve NATO’nun atacağı adımlarda. Ana muhalefet sözcüsü Faik Öztrak "askeri kuvvetler ihtiyaç duyduğu için bu satın alma gerçekleştiyse eleştirimiz olmaz" diyerek tavırlarını net şekilde belirtti. 

206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

Rusya’dan satın alınan S-400 füze sisteminin Türkiye’ye intikali tamamlanmak üzere. Ülke genelinde S-400’lerin alınması konusunda bir mutabakat gözleniyor ama gözler yine de ABD ve NATO’nun atacağı adımlarda. Ana muhalefet sözcüsü Faik Öztrak “askeri kuvvetler ihtiyaç duyduğu için bu satın alma gerçekleştiyse eleştirimiz olmaz” diyerek tavırlarını net şekilde belirtti.

Peki S 400’ler Türkiye’nin ihtiyacı mı?

S 400’ler tek başına Türkiye’nin hava savunması ihtiyacını karşılayabilir mi?

Gazeteci Atakan Sönmez sordu, Burak Kılavuzoğlu yanıtladı.

Bizim TV‘de bir araya gelen ikili S 400’lerin teknik özelliklerini tartışırken, Türkiye’nin bu andan itibaren izleyeceği yol hakkında fikirlerini bildirdi.

Uzun yıllar gazetelerin dış politika sayfalarında editörlük yapan Kılavuzoğlu’na göre S 400’ler tek başına hava savunma sistemimizi sağlayacak özelliklere sahip değil.

NATO’nun Rus yapımı olan S 400 sisteminin kendi radar ağına entegre olmasına izin vermeyeceğini ileri süren Kılavuzoğlu “Etkin hava savunma için önleme yapacak avcı uçaklarının, alçak irtifa hava savunma sistemlerinin ve radarlarının, orta irtifa hava savunma sistemlerinin ve radarlarının bir arada ve bilgi paylaşımı yaparak çalışması gerekir” diyerek “S-400’lerin yüksek irtifa hedefleri için üretildiği ve tasarlandığının” uyarısını yapıyor.

Türkiye’nin F-35’leri alamamasının yanı sıra olası yaptırımlar sonrası teknoloji paylaşım yasağı nedeniyle batılı hiçbir sistemi alamaması söz konusu.

Programın tamamı:

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et