Rusya Büyükelçiliği’ne bombalı saldırı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Büyükelçiliği’ne yönelik bombalı saldırı yapıldığı açıklamasında bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’u ağırladı. Şam’ın dışındaki Doğu Guta bölgesinden yerel saatle sabah 9.00 ile öğleden 14.00 arasında (TSİ 10.00-15.00) uygulanan ‘insani mola’ sırasında tahliye koridoruna militanların topçu ateşi açması yüzünden hiçbir sivilin ayrılamadığı haberleri gelirken Putin bir not düştü.

HAVAN MERMİLERİ RUSYA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NİN VE RUS TİCARİ TEMSİLCİLİĞİNİ VURDU

Putin, militanların Doğu Guta’dan düzenlediği saldırılara sonsuza dek tahammül edemeyeceklerini vurguladı. Rus lider, “Bilindiği üzere, en azından Rusya’da gayet iyi biliyoruz ki, havan mermileri Rusya Büyükelçiliği’nin ve Rus ticari temsilciliğinin bulunduğu alanlara dahi isabet ediyor. Buna sonsuza dek tahammül mü edeceğiz? Elbette hayır!” dedi.

‘GEÇİCİ AVANTAJLAR ELDE ETME GİRİŞİMİ, OLUMLU SONUÇLAR DOĞURMAZ’

Batılı ülkelerin eylemlerini üstü kapalı eleştiren Putin, geçici avantajlar sağlamak uğruna Doğu Guta’daki durumu kötüye götürmenin olumlu sonuçlar doğurmayacağını belirtti.

Putin, “Doğu Guta ve Suriye’nin genelindeki durumu normale döndürmek için hep birlikte adım atarsak başarılı oluruz. Ancak süreci sürüncemede bırakıp bazı taktik ve siyasi avantajlar elde etme çabası olursa, pek fazla olumlu sonuç elde edilemez” uyarısı yaptı.

‘SURİYE’DE ÇÖZÜM ÇATIŞMALARIN TARAFLARINA BAĞLI’

Rus lider, Suriye’de çözümün çatışmaların taraflarına bağlı olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Suriye’de zor bir durum söz konusu. Çözüm, çatışan taraflara, onların çözüm elde etme, Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve birliğini koruma isteklerine bağlı. Rusya, bölge ülkeleri de dahil olmak üzere taraflar arasında siyasi diyalog kurmaya çaba gösterecek.”

“Sarayın Türkiye’si ile halkın Türkiye’si arasındaki fark bu!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 18 yıl önceki sözlerini hatırlattı.

Erdoğan’dan “bir kaç şehit” ifadesini soran gazeteciye fırça!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Libya'da "birkaç tane asker"in şehit düştüğünü açıklamasının ardından, Albay Okan Altınay'ın Trablus Limanı'nda hayatını kaybettiği, naaşının memleketinde sessiz sedasız defnedildiği iddia edilmişti. Ancak resmi kanallardan şehit haberlerine yönelik bir doğrulama gelmemişti.

Erdoğan: Libya’da 2 şehidimiz var, ne yapacak Bay Kemal bunu?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Libya'da 2 şehidimiz var" dedi, "Bay Kemal ne yapacak bunu?' ifadesini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkanı, Fox TV'yi de 'yalan haber' yapmakla itham etti.

Erdoğan’ın en eski yardımcısından olay açıklamalar: Erdoğan ‘Gülen, CIA ile Türkiye’yi ele geçirecek’ derdi…

1994-1998 arasında Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Ekrem Şama, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinde Çevik Bir ile temasta olduğunu ileri sürerken, ‘Bir keresinde Balat semtinde böyle bir toplantıda, aynı minval üzere Erbakan’ın aleyhine konuşurken yüksek sesle kendisini bizzat protesto ettik. O da bize cevap vermeye kalkıştığında herkesin huzurunda salonu terk ettiğimizi hatırlıyoruz’ dedi.
209,135BeğenenlerBeğen
4,985TakipçilerTakip Et