Pazartesi / 28 Eylül 2020

Rus medyası tarih verdi: Türkiye, Suriye’ye savaş başlatacak

Rus medyası, Türkiye'nin 72 saat içinde Suriye'ye karşı bir savaş başlatabileceğini iddia etti.

205,612BeğenenlerBeğen
8,582TakipçilerTakip Et

Suriye hükümetine karşı mücadele eden silahlı grupların elindeki tek büyük yer olan İdlib eyaletinde Türkiye ve Suriye orduları arasında çıkan çatışmalar devam ederken, Rusya’da Ortadoğu ve savaş haberleri yapan avia.pro sitesinde dün gece, Türkiye’nin 72 saat içerisinde Suriye’ye karşı bir savaş başlatabileceği haberi yer aldı.

Avia.pro’da haber ajansı Step News Ajansı’ndan alınan verilere göre, Türk askeri komutanlığının Türkiye yanlısı teröristlere ve militanlara İdlib’deki Suriye ordusuna karşı Türk ordusunun da katılımıyla büyük çaplı bir askeri operasyonun başlatılması için emir gönderdiği eğitim ihtiyacı göz önüne alındığında, Türkiye’nin önümüzdeki 24-72 saat içinde Suriye’ye karşı bir savaş başlatabileceği ifadeleri yer aldı.

Orta Doğu uzmanı gazeteciden dehşete düşüren senaryo: Türkiye Suriye ile savaşırsa yalnız kalabilir

Haberde ayrıca geçtiğimiz hafta Türkiye’nin,İdlib’e 200-300 tank, motorlu topçu, zırhlı araçlar, çoklu fırlatma roket sistemleri sevkettiği bunun da Türkiye ordusunun büyük çapta bir askeri çatışmaya başlama isteğini gösterdiği ancak Rus birliklerinin burada bulunduğu İdlib’e herhangi bir askeri operasyona izin verme niyetinde olmadığı belirtildi.

Suriye Ordusu’ndan Türkiye açıklaması

TSK iki gün önce çok sayıda obüs, tank, top, zırhlı araç ve komandoların da bulunduğu 1000’den fazla askeri aracı İdlib’e gönderdiğini duyurmuştu.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Çocuk istismarından tutuklanmıştı müritlerine yolladığı mektupta İstanbul sözleşmesine saldırdı

"Sizi üzecek bir şey yapmadım, komployla karşı karşıyayız"

Halk TV ve TELE1’in yayın lisansları iptal edilebilir mi?

RTÜK tarafından Halk TV’ye kesilen beş günlük ekran karartma cezası bugün başladı. Cezanın “lisans iptalinden önceki son viraj” olduğuna dikkat çeken RTÜK’ün CHP’li üyesi Taşcı, “Halkın haber alma özgürlüğü engelleniyor” dedi.

Hande Erçel’in davasının reddine Ahmet Hakan’ın yorumu: İsabet olmuş!

Birine “bazlama surat” demek, tam bir iltifattır

HDP: Gözaltında tutulan Ayhan Bilgen zehirlendi, hastaneye götürülmedi

HDP, Gözaltında tutulan Kars Beldiye Eş Balkanı Ayhan Bilgen’in zehirlendiğini duyurdu.

Kim Kardashian’ın Azerbaycan paylaşımına tepki yağdı

Ermeni asıllı televizyon yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Kardashian yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin Bakü'ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmasını da talep etti.