Rus büyükelçiye suikastın ardından İran ve ABD Türkiye’deki temsilciliklerini kapattı

Rusya’nın Ankara büyükelçisi düzenlenen suikastın ardından İran Türkiye’deki temsilciliklerini kapattı. ABD de dün gece saldırının ardından temsilciliklerini kapatma kararı almıştı.

Büyükelçi Andrey Karlov, Ankara’da bir sergi açılışı sırasında sırtından vurularak öldürülmüştü. Katilin kimliği 1994 doğumlu, iki buçuk yıllık polis, Ankara’da çevik kuvvette görevli Mevlüt Mert Altıntaş olarak açıklanmış, hemen ardından Söke’de yaşayan kız kardeşi ve annesinin gözaltına alındığı bildirilmişti.

İran, Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul, Erzurum ve Trabzon’daki başkonsolosluklarının bugün kapalı olduğunu duyurdu.

Büyükelçiliğin internet sitesinden yapılan açıklamada “İstanbul, Trabzon ve Erzurum’daki tüm konsolosluklar 20 Aralık’ta (bugün) kapalı olacaktır. Tüm İranlıların bu bölgeleri ziyaretten kaçınmaya çağırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

ABD temsilcilikleri kapatılmıştı

Rus büyükelçiye suikasttan saatler sonra ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde de kimliği belirsiz bir şahıs pompalı tüfekle havaya 8-9 el ateş etmiş, ardından Ankara’daki büyükelçilik ile İstanbul ve Adana’daki konsolosluğun bugün kapatıldığı, vize randevularının yeniden verileceği açıklanmıştı.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Savcılığa götür ver, vermiyorsan sana suç duyurusunda bulunacağız

Bahçeli, “Kılıçdaroğlu ‘AKP’de 120-180 arasında ByLock’çu vekil var’ diyor. Şu ByLock’çuları savcılığa götür ver, eğer vermiyorsan biz sana suç duyurusunda bulunacağız; ‘gel tıpış tıpış ayaklarınla ver’ diyeceğiz” dedi.

Milletvekillerine ‘casus ajandası’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine ‘akıllı’ uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti. Söz konusu hediyenin, casusluk filmlerinde yer alan nesnelere benzediği belirtildi.

Özgür Özel’den çok sert İmamoğlu tepkisi: Herkes haddini bilecek

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na saygısızlık yapıldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

İmamoğlu, Erdoğan’a verdiği mektubun içeriğini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği mektuba ilişkin konuştu.

Binali Yıldırım’ın yeğeninden ‘ayaklanma ve darbe’ çağrısı

Adı her gündeme geldiğinde Binali Yıldırım’ın yeğeni olduğu iddia edilen Ömer Önder Haberdar’ın ayaklanma çağrısı yaptığı ortaya çıktı.
210,039BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et