Perşembe / 26 Kasım 2020

“Roma, Paris ve Londra’yı İslam toprağı yapacağız”

Yeni Söz gazetesi "Ey iblisin çocukları! Bekleyin Roma'nızı da, Viyana'nızı da, Paris'inizi de, Londra'nızı da, Berlin'inize de başınıza geçirip, İslam toprağı ve mazlum sığınağı yapacağız" dedi.

204,568BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Söz gazetesi, Kayseri’de 14 askerin şehit olduğu terör saldırısından yabancı devletleri sorumlu tutarak “Ey iblisin çocukları! Bekleyin Roma’nızı da, Viyana’nızı da, Paris’inizi de, Londra’nızı da, Berlin’inize de başınıza geçirip, İslam toprağı ve mazlum sığınağı yapacağız” dedi.

Birinci sayfasında ters hilalli bayrak kullanan gazete ters hilalin İstiklal Savaşı zamanında da açıldığını ve savaşı temsil ettiğini hatırlattı.

Gazetenin haberinde şu ifadelere yer verildi:

“Dünyanın tüm ahlaksız, vicdansız ve alçak katilleri bir araya gelmiş; biyolojik ve zihinsel veledi zinalarına kurdurdukları terör örgütlerine sağladıkları mali, askeri ve istihbari imkânlarla; ma’şeri vicdanın sesi, yeryüzünün en merhametli devlet ve milletine, insanlığın izzetini yere düşürmemek için çalışan bu aziz milletin evlatlarına saldırtıyorlar. Ey iblisin çocukları! Bekleyin Roma’nızı da, Viyana’nızı da, Paris’inizi de, Londra’nızı da, Berlin’inize de başınıza geçirip, İslam toprağı ve mazlum sığınağı yapacağız ”

“PKK’LILARI CANLI YAKALAMAYIN”

İdam tartışmalarına da değinen gazete, “AK Parti, MHP ve CHP gruplarına sesleniyoruz. İdamı derhal geri getirin. Madem idam edemiyoruz, PKK’lıları canlı yakalamayın. Bizim paramızla terörist beslemeyin” ifadelerine yer verdi.

CUMHURİYET, BİRGÜN, EVRENSEL KAPATILSIN

Cumhuriyet, BirGün ve Evrensel gazetelerini de hedef alan Yeni Söz, bu gazeteleri “PKK sözcülüğü” yapmakla suçlayarak “terör yandaşı yayın organlarını kapatmak için daha ne bekleniyor. Yaysat ve Turkuvaz Dağıtım; bu gazeteleri dağıtmayın, matbaalar; bu gazeteleri basmayın” dedi.

Son Haberler

İsmet Berkan Hürriyet’ten kovuldu… Berkan: Detayları Cem Küçük’e sorabilirsiniz

Hürriyet gazetesi köşe yazarı İsmet Berkan'ın işe son verildi. Berkan'ın ayrılık haberini yandaş yazar Cem Küçük Twitter hesabından duyurdu.

Star TV Atatürk’e hakaret eden ‘AKP’li gelin adayı’ hakkında kararını verdi

Star TV Genel müdürü Ömer Özgüner, Atatürk'e hakaret eden gelin adayı Yağmur Avcı'nın programdan pazartesiyi beklemeksizin çıkartılmasını istediği öğrenildi.

Mahkemeden Atatürk’e hakaret eden Akit’e 10 Kasım ayarı

Atatürk’ün ölüm yıldönümünde ‘Zulüm 1938’de son buldu’ başlığıyla video yayınlayan Akit TV’ye verilen duruşma saati dikkat çekti. Mahkeme, duruşmayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te yapmaya karar verdi.

Vatanım Sensin dizisinden flaş ‘Atatürk’ kararı

O3 Medya, "Vatanım Sensin" dizisinde sürpriz bir değişikliğe gidiliyor. Atatürk karakterini diziye dahil etme kararı aldı.

Şirin Payzın acılı velinin feryadını görmedi

Aladağ'da kül olan yurt binasının önünde kızının akıbetini öğrenmeye çalışan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" diye isyan...

Gündem

Babacan RTÜK’ten Bahçeli için yaş sınırı istemişti MHP’den yanıt geldi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın RTÜK'e Devlet Bahçeli'nin konuşmaları için 18 yaş sınırı getirilmesi çağrısını hedef aldı.

Covid-19 aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bakan Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Covid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşıldığını açıkladı.

Mete Yarar, Deniz Zeyrek’in kendisine fare dediğini söyleyerek yayını terk etti!

Deniz Zeyrek ile tartışan Mete Yarar Habertürk yayını terk etti.

AKP’nin Yelizi Ahmet Hamdi Çamlı, 270 yıllık çeşmenin kitabesine babasının adını yazdırdı

Fatih'teki tarihi I. Mahmud Çeşmesi'nin imitasyon kitabesine, AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın babası Ahmed Zeki Çamlı'nın ismini yazıldığı ortaya çıktı.

Şişli Belediyesi Başkanı Yardımcısı gözaltına alındı

İstanbul’da yapılan eş zamanlı operasyonlarda aralarında Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz ve gazetecilerin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.