Pazar, Nisan 14, 2024

Rolling Stones’un yeni albümü Hackney Diamonds’ın piyasaya sürüleceği tarih belli oldu

Rolling Stones, "Hackney Diamonds" adını taşıyacak yeni bir albüm yayınlayacak. Albüm grubun 31. stüdyo albümü olacak ve 20 Ekim'de piyasaya sürülecek.

Grup ayrıntıları Çarşamba günü  bir halkla ilişkiler etkinliğinde duyurdu. Yeni single “Angry” de orada tanıtıldı.

On iki yeni şarkının ikisinde Ağustos 2021’de hayatını kaybeden davulcu Charlie Watts yer alıyor. Kalan şarkılarda davulda, geçtiğimiz yıl 60. grup yıldönümü turnesinde Stones için davul çalmış olan davulcu Steve Jordan yer aldı.

Watts’ın onuruna, eski Rolling Stones basçısı Bill Wyman da “Hackney Diamonds “ta yer aldı. Lady Gaga da konuk vokalist olarak yer alıyor. Üçlü olası bir turne hakkında yorum yapmadı.

Stones defalarca yeni bir albümle ilgili belirsiz ipuçları verdi. Örneğin Ağustos ayında, yerel bir Londra gazetesinde hayali bir cam tamir şirketi olan “Hackney Diamonds” için gizemli bir gazete ilanı çıktı. Birçok müzik gazetecisi bunu bir tür ön duyuru olarak yorumladı.

Gitarist Keith Richards daha geçen yıl yeni şarkılardan bahsetmiş ve özellikle yeni Stones davulcusu Steve Jordan’ı övmüştü

Kısa bir süre önce eski basçı Bill Wyman ve Paul McCartney’nin Stones ile stüdyoya girdiği de bildirilmişti.

The Rolling Stones 2005 yılından bu yana yeni şarkılardan oluşan bir stüdyo albümü yayınlamadı. 2016 yılında cover versiyonların yer aldığı “Blue & Lonesome” albümü yayımlandı.

 

 

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir