Reina saldırganının adını bile bilmiyoruz

Yeni Şafak yazarı Çetiner Çetin katıldığı CNN TÜRK yayınında "Reina saldırganının kimliği henüz belirlenemedi, saldırgana ilişkin fotoğrafları da polis ya da istihbarat servis etmedi" dedi.

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesinin yazarı Çetiner Çetin, katıldığı televizyon programında Reina saldırısına ilişkin yürütülen soruşturmaya dair konuştu.

“KİMLİK BELİRLENEMEMİŞ”

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın Reina saldırganının kimliğinin belirlendiği açıklamasına “Siyasilerin de soruşturmayı beklemesi lazım” diyerek değinen Çetin, “Ben savcılıkla dolaylı yoldan temasa geçtim henüz kimlik belirlenememiş. Hala Savcılık bu konuda bir açıklama yapmadı. ‘Uygur da olabilir, Kırgız da olabilir’ dendi. Ama asla ‘Bir Uygur vatandaşıdır, Kırgız vatandaşıdır’ denmedi” diye konuştu.

Çetin, “Zaten şu ana kadar ismi, kimliği netleşmiş olsa, hükümet adına birisi çıkar, ‘Filan kişi, filan ülkenin uyruğuna sahip’ der. Ya da savcılık bir açıklama yapar” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLARIN KAYNAĞI EMNİYET DEĞİL

Çetiner Çetin, 39 kişinin öldüğü kanlı terör saldırısının failine ilişkin kamuoyuna yansıyan fotoğraflar için de “Fotoğrafların kaynağı istihbarat değil. Ayrıca polisin servis ettiği bir görüntü ve fotoğraf da yok” diye konuştu.

Sosyal medyada yayılan görüntü ve fotoğraflara ilişkin de eleştiride bulunan Çetin, “İlk yayınlanan fotoğrafın sahibi Vatan’a Emniyete geliyor, ‘Benim alakam yok’ diyor. Maalesef sosyal medya üzerinden doğrudan bir kirletme operasyonu yapılıyor” ifadesini kullandı.

https://youtu.be/ifon6invWLk

Son Haberler