Rasim Ozan Kütahyalı: Türkiye, gevşek kuvvetler ayrılığına mahkûm

Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, AKP'nin anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak "Eğer sert kuvvetler ayrılığı rejimine gidilirse vesayet düzeni aynen geri gelebilir. Gevşek kuvvetler ayrılığı modeli Türkiye için şu an kesinlikle doğru çözümdür" görüşünü savundu.

Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, AKP’nin anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak “Eğer sert kuvvetler ayrılığı rejimine gidilirse vesayet düzeni aynen geri gelebilir. Gevşek kuvvetler ayrılığı modeli Türkiye için şu an kesinlikle doğru çözümdür” görüşünü savundu.

Rasim Ozan Kütahyalı’nın (11 Ocak 2017) yazısının ilgili bölümü şöyle:

Daha önce de yazdığım gibi bürokratik vesayetle mücadelenin en önemli ayaklarından biri yargı bürokrasisini hem demokratik meşruiyete sahip kılmak hem de demokratik kontrol ve denetim altında tutmak…

Prof. Dr. Atilla Yayla’nın da belirttiği gibi bunu yapabilmenin yolu da yürütmenin bu mücadelede yasamadan destek almasından geçiyor. Şimdiye kadar bu mücadele böyle yürütüldü…

AKP’li Başkanın hesabından skandal Rahşan Ecevit paylaşımı

AKP’li Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz sosyal medya hesabından Rahşan Ecevit’in vefatı ile ilgili bir paylaşımın altına “Ateşi bol olsun inşallah” yorumu yapması büyük tepki çekti.

“Erdoğan’ın uçağına asla binmem” demişti… O karede kendini böyle gizledi!

‘Erdoğan’ın uçağına asla binmeyeceğim’ diye yazan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Libya Konferansı dönüşü Erdoğan’ın uçağı ile Türkiye’ye döndü.

AKP’li Belediye Ensar Vakfın’ı destekleyen vakıftan 220 bin TL’ye Kuran aldı

AKP’li Urfa Büyükşehir Belediyesi, Nur Cemaati’nin Yazıcılar Grubu’na bağlı olan ve Karaman’daki istismar ve tecavüz skandalında da bildiri yayımlayarak Ensar Vakfı’nı destekleyen, Hayrat Vakfı’nın yayınevi Hayrat Neşriyat’tan 220 bin TL’lik Kuran ve Elifba seti satın aldı.

Babil dizisine FETÖ soruşturması

Star TV’de yayınlanan  ve gerici AKİT gazetesinin hedef gösterdiği “Babil” dizisine FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Bakan Albayrak’tan dolar mesajı

Son Dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyonu gördüğümüz yıl olacak. Kurun dış risklerden etkilenmeyeceğine finansal mimari kurduk" açıklamasında bulundu.
209,967BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et