Rahmi Turan’dan Kılıçdaroğlu’na: Neden 9 ay 28 gün sonra?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı referandum açıklaması gündemden düşmüyor.

Sözcü gazetesinin başyazarı Rahmi Turan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum açıklamasını yazdı. Turan gazetesinin başyazı köşesi olan “Tokmak’da ““Kılıçdaroğlu bu önemli açıklamayı neden 9 ay 28 gün gecikmeyle yaptı?” diye de sormak gerekiyor. Atı alanın Üsküdar’ı geçmesi mi beklendi?” diye sordu.

Tokmak’ın “Geciken iddia!” başlığını taşıyan yazısı şöyle;

Kamuoyunda bir anket yapılsa ve vatandaşa “Yüksek Seçim Kurulu’na güveniyor musunuz?” diye bir soru yöneltilse sonuç ne çıkar dersiniz?
Yüksek Seçim Kurulu’na güvenin son derece az olduğu görülür!
Ben çevremde, 16 Nisan 2017 referandumundan bu yana (Yüksek Seçim Kurulu) YSK’ya güvenen ve “Kararları hukukidir” diyen pek az kişiye rastladım.
YSK üzerindeki kuşku devam ederken CHP lideri Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’deki “Çalar Saat” programında çarpıcı bir açıklama yapıp “Referandumda yüzde 51,2 HAYIR oyu çıktı. Seçmenin oyları sandıkta değişti. YSK’ya çöreklenmiş bir yapı halkın kararını değiştirdi” dedi.
Çok önemli bir iddia! Buna göre, seçmenin kararı değiştirilerek büyük bir suç işlenmiş oluyor. Soruşturulması lâzım değil mi? Hayır! Soruşturulamaz! Çünkü yasa gereği Yüksek Seçim Kurulu’nun kararları kesin. Temyizi, yargısı, mahkemesi yok!
Fakat, devran değişir, yasalar yenilenir, hesap sorulacak günler de gelebilir!
Ancak “Kılıçdaroğlu bu önemli açıklamayı neden 9 ay 28 gün gecikmeyle yaptı?” diye de sormak gerekiyor. Atı alanın Üsküdar’ı geçmesi mi beklendi?

En çok okunan haberler

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

Suriye Ordusu’nun sürpriz hamlesinin ardından Erdoğan’ın danışmanından gerilimi arttıran açıklamalar… Arap medyası: İki ordu çatışabilir

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ”Suriye ordusu, ülkenin kuzeyinde devam eden Türk saldırganlığına karşı koymaya gidiyor. Suriye ordusu birlikleri, Suriye topraklarında tam kontrolü sağlamak üzere Menbic, Ayn İsa ve Kamışlı’ya doğru yola çıktık” diyerek Suriye ordusunun hareket ettiğini açıkladı.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Saymaz, kendi ülkesi için para karşılığı savaşan ÖSO’cuları savunan yandaşa haddini bildirdi: Mehmetçik hakkında bu kadar konuşmadın

Suriye Milli Ordusu adlı silahlı grup Habertürk ekranlarında gazeteci İsmail Saymaz'la Sabah yazarı Merve Şebnem Oruç arasında polemiğe neden oldu. 

Trump açıkladı: İşte ABD’nin Türkiye’ye uygulayacağı yaptırımlar!

ABD Başkanı Donald Trump, "Yakında Türkiye'ye yönelik yaptırımlara izin veren bir Başkanlık Kararnamesi'ni çıkaracağım" dedi.

Trump: Bırakın Esad, Kürtleri korusun ve kendi toprakları için Türkiye’yle savaşsın

ABD Başkanı Donald Trump, "IŞİD halifeliğinin yüzde yüzünü yendikten sonra askerlerimizin çoğunluğunu Suriye'den çıkardım. Bırakın Suriye ile Esad Kürtleri korusun ve kendi toprakları için Türkiye ile savaşsın" açıklamasında bulundu.

ABD basınından flaş iddia! ‘Yaptırımlar bugün başlayabilir’

Bloomberg'in konuya yakın kaynaklardan aktardığına göre ABD, Türkiye'ye Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği 'Barış Pınarı Harekatı' sebebiyle bugünden itibaren yaptırım uygulamaya başlayabilir.

‘SDG – Şam’ anlaşmasının detayları ortaya çıktı

Suriyeli kaynaklara göre Şam ile SDG arasındaki anlaşma özerkliği kapsamadığı iddia edildi.

Suriye devlet medyası: Ordu Menbiç’e giriyor

Suriye devlet haber ajansı SANA, Suriye ordusunun ülkenin kuzeyindeki Menbiç şehrine girdiğini belirtti.