Rahmi Turan’dan Kılıçdaroğlu’na: Neden 9 ay 28 gün sonra?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı referandum açıklaması gündemden düşmüyor.

Sözcü gazetesinin başyazarı Rahmi Turan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum açıklamasını yazdı. Turan gazetesinin başyazı köşesi olan “Tokmak’da ““Kılıçdaroğlu bu önemli açıklamayı neden 9 ay 28 gün gecikmeyle yaptı?” diye de sormak gerekiyor. Atı alanın Üsküdar’ı geçmesi mi beklendi?” diye sordu.

Tokmak’ın “Geciken iddia!” başlığını taşıyan yazısı şöyle;

Kamuoyunda bir anket yapılsa ve vatandaşa “Yüksek Seçim Kurulu’na güveniyor musunuz?” diye bir soru yöneltilse sonuç ne çıkar dersiniz?
Yüksek Seçim Kurulu’na güvenin son derece az olduğu görülür!
Ben çevremde, 16 Nisan 2017 referandumundan bu yana (Yüksek Seçim Kurulu) YSK’ya güvenen ve “Kararları hukukidir” diyen pek az kişiye rastladım.
YSK üzerindeki kuşku devam ederken CHP lideri Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’deki “Çalar Saat” programında çarpıcı bir açıklama yapıp “Referandumda yüzde 51,2 HAYIR oyu çıktı. Seçmenin oyları sandıkta değişti. YSK’ya çöreklenmiş bir yapı halkın kararını değiştirdi” dedi.
Çok önemli bir iddia! Buna göre, seçmenin kararı değiştirilerek büyük bir suç işlenmiş oluyor. Soruşturulması lâzım değil mi? Hayır! Soruşturulamaz! Çünkü yasa gereği Yüksek Seçim Kurulu’nun kararları kesin. Temyizi, yargısı, mahkemesi yok!
Fakat, devran değişir, yasalar yenilenir, hesap sorulacak günler de gelebilir!
Ancak “Kılıçdaroğlu bu önemli açıklamayı neden 9 ay 28 gün gecikmeyle yaptı?” diye de sormak gerekiyor. Atı alanın Üsküdar’ı geçmesi mi beklendi?

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Abdülkadir Selvi’den dikkat çeken çıkış: Devlet pusuya mı yattı?

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, "Hadi şeytanın avukatlığını yapayım. Devlet pusuya mı yattı?" diye sordu.

Ferhat Tunç hakkında yakalama kararı

Tunç, yakalama kararının soruşturma aşaması tamamlanmadan, savcılık ifadesi alınmadan verildiğini aktardı

Bülent Arınç: Karşımıza çıkıp parti kurarlarsa…

YİK üyesi Bülent Arınç, yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadıköylülerin gönlü Pülümür’deki çocuklar için birleşti

Kadıköy'de Acıbadem Gönüllü Evi, Rasimpaşa Gönüllü Evi ve Koşuyolu Gönüllü Evi üyesi yurttaşlar güçlerini birleştirdi, Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki ilk öğretim çağındaki çocuklar için elini taşın altına koydu. Pülümür Belediyesi ile birlikte ilçedeki çocukların okul ihtiyaçları Kadıköylülerin destekleriyle sağlanacak.

Belediye meclis üyesine kayyum atandı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi'nde HDP’li Meclis üyesi Adnan Akgül’ün yerine Kayapınar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehmet Zülküf Güler kayyum olarak atandı.

Erdoğan’dan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na davet yok

AKP'nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan davet edilmedi.

Oğuz Kaan Salıcı’dan genel başkanlığa aday mı sorusuna yanıt: Onu Kaftancıoğlu’na sormak lazım

CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun genel başkanlığı aday olabileceğinin sinyalini verdi.

Yargıtay üyeleri de Saray’a gitmeyecek: Yargı bağımsızlığını zedeler

Cumhuriyet’in haberine göre Yaklaşık 20 Yargıtay üyesi, adli yıl açılış törenin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilmesi nedeniyle rahatsızlık duyarak Saray’a gitmeme kararı aldı.

Taştekin: ‘İdlib’in ‘kale kapısı’ düştü, Türkiye’yi bunaltacak başka hamleler gelebilir’

Suriye ordusu, Astana sürecinde "gerilimi düşürme bölgesi" olarak öngörülmüş İdlib'in güneyinde mayıs ayından beri yürüttüğü operasyonda sonunda Han Şeyhun kasabasına girdi. Türkiye'nin kurduğu 12 askeri gözlem noktasından dokuzuncusu Morek, kuşatma altında kaldı.