Salı / 7 Temmuz 2020

Rahmi Turan’dan Kılıçdaroğlu’na: Neden 9 ay 28 gün sonra?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı referandum açıklaması gündemden düşmüyor.

207,003BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et

Sözcü gazetesinin başyazarı Rahmi Turan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum açıklamasını yazdı. Turan gazetesinin başyazı köşesi olan “Tokmak’da ““Kılıçdaroğlu bu önemli açıklamayı neden 9 ay 28 gün gecikmeyle yaptı?” diye de sormak gerekiyor. Atı alanın Üsküdar’ı geçmesi mi beklendi?” diye sordu.

Tokmak’ın “Geciken iddia!” başlığını taşıyan yazısı şöyle;

Kamuoyunda bir anket yapılsa ve vatandaşa “Yüksek Seçim Kurulu’na güveniyor musunuz?” diye bir soru yöneltilse sonuç ne çıkar dersiniz?
Yüksek Seçim Kurulu’na güvenin son derece az olduğu görülür!
Ben çevremde, 16 Nisan 2017 referandumundan bu yana (Yüksek Seçim Kurulu) YSK’ya güvenen ve “Kararları hukukidir” diyen pek az kişiye rastladım.
YSK üzerindeki kuşku devam ederken CHP lideri Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’deki “Çalar Saat” programında çarpıcı bir açıklama yapıp “Referandumda yüzde 51,2 HAYIR oyu çıktı. Seçmenin oyları sandıkta değişti. YSK’ya çöreklenmiş bir yapı halkın kararını değiştirdi” dedi.
Çok önemli bir iddia! Buna göre, seçmenin kararı değiştirilerek büyük bir suç işlenmiş oluyor. Soruşturulması lâzım değil mi? Hayır! Soruşturulamaz! Çünkü yasa gereği Yüksek Seçim Kurulu’nun kararları kesin. Temyizi, yargısı, mahkemesi yok!
Fakat, devran değişir, yasalar yenilenir, hesap sorulacak günler de gelebilir!
Ancak “Kılıçdaroğlu bu önemli açıklamayı neden 9 ay 28 gün gecikmeyle yaptı?” diye de sormak gerekiyor. Atı alanın Üsküdar’ı geçmesi mi beklendi?

Levent Gültekin açıkladı: Erdoğan’a çok yakın isimden “Ülke yıkıma gidiyor engelleyemiyoruz” itirafı

Gazeteci Levent Gültekin, Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk oldu. Programda, Erdoğan'a çok yakın bir kişiyle konuştuğunu belirten Gültekin, birinci halkadaki ismin kendisine "Ülke büyük bir yıkıma gidiyor ve engelleyemiyoruz" dediğini aktardı.

CHP Sözcüsü, CNN’in İlhan Kesici üzerinden İmamoğlu gerilimi yaratma stratejisini üç cümleyle bozdu!

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının soru cevap bölümünde CNN Türk muhabiri Öztrak'a İlhan Kesici'nin İBB ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik sert eleştirilerini hatırlattı. Öztrak soruya "İBB'yi ve İmamoğlu'nu ilk günde tebrik ettim, şimdi de tebrik ediyorum" dedi.

Davutoğlu’ndan Ahmet Hakan’a çok konuşulacak ‘Erdoğan’ yanıtı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Bakanı’nın bir gecede aniden görevden alınmasının arkasından Cengiz, Limak ve Kalyon’un kaybettiği ihale çıktı: Yeni Bakan geldi, kaybedilen ihale iptal edildi!

16 Mart’ta yapılan Çukurova Havalimanı ihalesine 2 firma girdi. Bu firmalardan biri olan Cengiz, Limak ve Kalyon’un girişimi ihaleyi kaybetti. 12 gün sonra ulaştırma bakanı görevden alındı, yeni bakan 15 Nisan’da eski ihaleyi iptal etti. Bu hafta yeniden ihaleye çıkılacak

Erdoğan’ın masasında: Sosyal medya düzenlemesi için iki formül

Erdoğan'ın masasında sosyal medya düzenlemesi için iki formül var, ya Fransa modeli ya ABD modeli.
207,003BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et