Racon kesme sırası ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’nde

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinin son günlerde sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire’nin ‘Sosyal Medya Bürosu’ kurmasına neden oldu. Büro, yeraltı dünyasını sanal alemde takip ediyor, yapılan her paylaşımı tek tek inceliyor.

207,629BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et

Yeraltı dünyasının eski ve ünlü isimlerinin her biri artık kendi ‘resmi’ sosyal medya hesabını ve ‘fan’ sayfalarını açtı. Her biri yüz binlerce takipçiye ulaştı. İlk başlarda popüler mecra Facebook iken daha sonra Instagram daha popüler hale geldi. Güncel mesajlar için de Twitter kullanılmaya başladı.

FACEBOOK’U  ‘UYARDILAR’
Hürriyet’te yer alan habere göre video mesajları, klipler, “caps’ler” oldukça paylaşılırken bazılarının paylaşımlarına yapılan ‘beğeni’ler oldukça fazla rakamlara ulaşıyordu. Hepsi de kendine has bir çıkış ‘sloganı’ kullanmaya başladı. Raconlar sosyal medya üzerinden kesilir hale geldi.

Yeraltı dünyasının ünlüleri mesajlarını buradan vermeye başladı. Eski mektuplar üzerinden gördüğümüz restleşmeler bu kez yüksek çözünürlüklü, profesyonel prodüksiyonların mahsulü videolarla yapılmaya başlandı.

EMNİYET’İN SOSYAL MEDYA DEVRİYESİ
Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı bünyesinde ‘Sosyal Medya Bürosu’ kuruldu. Hem yeraltı âleminin hem de dijital dünyanın diline aşina olan genç kuşak polisler bu büroda yeraltı dünyasından yapılan paylaşımları takibe aldı. Paylaşımları yapanlardan, ‘beğeni’ yapanlara kadar her bir adım titizlikle incelendi. Geçtiğimiz hafta çeşitli şehirlerde yapılan ‘Hijyen’ adlı operasyon da böyle bir çalışmanın neticesiydi. Suç tipleri ve yöntemleri değişirken suçla mücadele yöntemleri de ona paralel olarak hızla değişmeye davam ediyor.

loading...

2 YORUM

  1. mafya bozuntularına bakmakla bu konu halledilmiyor,bu mafya bozuntularının arkasına bakacaksın,arkalarında kimler ve hangi kurumlar var,yıllardır türkiyede ,devlet,mafya ,tarikat el ele,ülkeyi yagmalayan rantlar nasıl oluyor…teknik ve dijital takit lemi bu işler bitecek…..paranın büyügü gayrimeşruda dönüyor….

  2. Sayın emniyet yetkilileri son zamanlarda haber kanallarında boy gösteren bu mafya bozuntularina birşey soylemiyecekmisiniz lutfen efendim kimseden korkmadan sıkılmadan tehditler biz ne ara bu duruma düştük bunlar endişe verici güvenliği zaafa uğratan hadiselere ne olur bir önlem alın bunların haberlerini okumaktan kınaga geldik ….

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,629BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et