Putin’den canlı yayında nükleer tehdit

Putin'den ABD ve NATO'ya rest, "Rusya başka hiçbir ülkenin sahip olmadığı füzeler geliştirdi"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyanın her yanını vurabilecek büyük bir nükleer füze hazırladıklarını ve dünyadaki hava savunma sistemlerinin buna karşı koyamayacağını söyledi. Putin’in canlı yayında yaptığı açıklamada ‘dünyanın her yerini vuracak kapasiteye sahibiz’ sözleri ABD ve NATO’ya karşı açık bir tehdit olarak yorumlanıyor.

Putin, bu yeni füzenin dünyanın neredeyse her noktasına ulaşabileceğini ve diğer ülkelerin üretiği hava savunma sistemlerinin buna karşı gelemeyeceğini iddia etti.

DERHAL YANIT VERİLECEK

Rus lider, Rusya sınırları çevresindeki NATO konuşlanmaları ve ABD’nin füze savunma sistemlerinin Rusya’nın inşa ettiği askeri teknoloji ile etkisiz kaldığını öne sürdü. Putin, “Rusya ve müttefiklerine karşı bir saldırı, Rusya’ya bir saldırı olarak kabul edilecek ve derhal buna yanıt verilecek” açıklamasında bulundu.

Son dakika Putinden canlı yayında nükleer tehdit

Putin, seyir füzeleri tarafından taşınabilen nükleer savaş başlıkları ürettiklerini ifade etti.

CANLI YAYINDA DUYURDU! ‘YENİ SU ALTI DRONE’U TEST EDİLDİ’

Putin, canlı yayınlanan açıklamasında nükleer başlıklar taşıyabilecek yeni bir su altı drone’u test ettiklerini de ekledi. Putin ürettikleri yeni bir nükleer başlığın yolunun hiçbir füzesavar tarafından kesilemeyeceğini de kaydetti.

Rusya lideri, kruz füzeleri tarafından taşınabilecek yeni küçük nükleer başlıklar geliştirmekte olduklarını da anlattı.

Son Haberler