Putin: Tarım Rusya ekonomisinin lokomotiflerinden biri

Tarım ve imalat işçilerinin bayramını kutlayan Rusya lideri Vladimir Putin, tarım alanının Rus ekonomisinin itici güçlerinden biri haline geldiğini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tarım ve imalat işçilerinin mesleki bayramını kutlayarak, tarımın Rus ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğunu belirtti.

Putin’in Kremlin’in sitesinde yayınlanan kutlama mesajında, “Son yıllarda tarım alanı olağanüstü büyüme hızıyla öne çıkıyor. Kısa bir süre önce Rusya’da böyle bir büyümenin mümkün olmadığı düşünülürken, 5 yıl içinde tarım imalatındaki büyüme yüzde 20’ye ulaştı. Tarım, yüksek teknolojilerin kullanıldığı bir alana dönüştü, tüm Rusya ekonomisinin lokomotiflerinden biri oldu. Sadece geçen yıl tahıl hasadı 135 milyon ton ile rekor seviyeye ulaştı” ifadelerine yer verildi.

‘HEDEFİMİZ, İNSANLARIN KENDİ VATANLARINDA İSTEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLMESİ’

Rusya hükümetinin kırsal alandaki yaşamı daha zengin ve daha ilginç hale getirmek için elinden geleni yapmaya devam edeceğine dikkat çeken Putin, “Hedefimiz, insanların kendi vatanlarında hem planlarını ve isteklerini gerçekleştirebilmesi, hem de en iyi niteliklerini ve yeteneklerini uygulayabilmesi” diye konuştu.

‘ELBETTE YAPACAK ÇOK FAZLA ŞEY VAR’

Rusya’daki tıbbın, yolların ve eğitimin daha da geliştirilmesi için de gerekli her şeyin yapılacağını kaydeden Putin, “Burada elbette yapılacak çok fazla şey var, fakat sizlerle birlikte şüphesiz ilerlemeye devam edeceğiz, sadece ileri gideceğiz. Yetenekleriniz sayesinde bu konuda başarılı olacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Kıvanç Tatlıtuğ’u yargılayan hakimden skandal fotoğraf: ‘Perşembenin sürprizi’

Kıvanç Tatlıtuğ’un, “vergi usül kanununa muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava geçtiğimiz gün Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Bakanlığın hedefinde yandaş yazar var: Tetikçi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye gazetesi Fuat Uğur’un iki yazısının ardından kaleme alınan tekzip metninde, yazara oldukça sert ifadelerle yüklendi.

Skandal… Camide ‘CHP Zulmü’ kitabı

Muğla’da imamın CHP’yi şeytana benzetmesine yönelik tepkiler sürerken, Bursa Sarı Camii’nin çay ocağının kitaplığında da “CHP Zulmü” isimli kitap sergileniyor.

İstanbul Valiliği ve İBB’den ortak karar! Durduruldu

İstanbul Valiliği ve İBB, Atatürk Havalimanı Metro istasyonuna yolcu taşımacılığını durdurdu.

Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan’ı da ziyaret edecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesinin ardından yeni parti kurma hazırlıklarında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ı da ziyaret edeceğini öğrenildi.

‘Davutoğlu başbakanlığı döneminde bazı şeylere şahit olmuş’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, son günlerde AKP’de yaşanan istifa ve bölünme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Rektörden tepki çeken Neslican Tay paylaşımı: Dinden faydalanabilseydi hastalığı düşman görmezdi

Kansere karşı verdiği mücadelede yenik düşen Neslican Tay 'Belki kaybedeceğim ama savaşarak kaybedeceğim' demişti.

İmamoğlu’ndan ‘torpil’ açıklaması: Benim nazarımda bir itibarı yok

Ekrem İmamoğlu, İBB'de işe alınacaklar ile CHP içindeki bir yazışma hakkında açıklama yaptı.