Putin: Tarım Rusya ekonomisinin lokomotiflerinden biri

Tarım ve imalat işçilerinin bayramını kutlayan Rusya lideri Vladimir Putin, tarım alanının Rus ekonomisinin itici güçlerinden biri haline geldiğini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tarım ve imalat işçilerinin mesleki bayramını kutlayarak, tarımın Rus ekonomisinin lokomotiflerinden biri olduğunu belirtti.

Putin’in Kremlin’in sitesinde yayınlanan kutlama mesajında, “Son yıllarda tarım alanı olağanüstü büyüme hızıyla öne çıkıyor. Kısa bir süre önce Rusya’da böyle bir büyümenin mümkün olmadığı düşünülürken, 5 yıl içinde tarım imalatındaki büyüme yüzde 20’ye ulaştı. Tarım, yüksek teknolojilerin kullanıldığı bir alana dönüştü, tüm Rusya ekonomisinin lokomotiflerinden biri oldu. Sadece geçen yıl tahıl hasadı 135 milyon ton ile rekor seviyeye ulaştı” ifadelerine yer verildi.

‘HEDEFİMİZ, İNSANLARIN KENDİ VATANLARINDA İSTEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLMESİ’

Rusya hükümetinin kırsal alandaki yaşamı daha zengin ve daha ilginç hale getirmek için elinden geleni yapmaya devam edeceğine dikkat çeken Putin, “Hedefimiz, insanların kendi vatanlarında hem planlarını ve isteklerini gerçekleştirebilmesi, hem de en iyi niteliklerini ve yeteneklerini uygulayabilmesi” diye konuştu.

‘ELBETTE YAPACAK ÇOK FAZLA ŞEY VAR’

Rusya’daki tıbbın, yolların ve eğitimin daha da geliştirilmesi için de gerekli her şeyin yapılacağını kaydeden Putin, “Burada elbette yapılacak çok fazla şey var, fakat sizlerle birlikte şüphesiz ilerlemeye devam edeceğiz, sadece ileri gideceğiz. Yetenekleriniz sayesinde bu konuda başarılı olacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

Görevden alınan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ilk kez konuştu

İçişleri Bakanlığınca görevinden geçici olarak uzaklaştırlan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ilk kez konuştu. Salman, "Bunu ortaya çıkartan biziz. Oradaki bir bir dolandırıcılığın Yalova Belediyesi'nden tespitini biz yaptık" dedi.

Meral Akşener: Bana ‘kocayı aldattı’ yazıldı, gidip damadı mı vurayım

İYİ Parti lideri Akşener'in Balıkesir Kepsut ziyaretine şehit yakını ve vatandaşlarla “HDP” tartışması damga vurdu. Şehit yakını Akşener'i terör örgütüyle iş birliği yapmakla suçladı. Akşener, "Biz HDP ile yan yana yürümedik" yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan görevden alınan belediye başkanı için sert açıklama

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu görevden alınan Yalova Belediye Başkanı hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Milletimiz nezdinde hükmü olmayan bu haksız, hukuksuz kararı asla kabul etmiyoruz!" dedi.

Peskov: Putin’in planlarında 5 Mart’ta İstanbul’da Erdoğan’la bir görüşme henüz bulunmuyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in planlarında 5 Mart'ta İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir görüşme yapılmasının henüz bulunmadığını söyledi.
209,100BeğenenlerBeğen
5,042TakipçilerTakip Et