“Profiterol” Burhan Kuzu’dan Kaz Dağları’nda ağaç kesilmesin diye vatandaşlara: FETÖ projesi

AKP'li Burhan Kuzu Kaz Dağları'nda Kanadalı maden şirketi Alamos Gold'un siyanürle altın arama çalışmalarının protesto edilmesini "FETÖ projesi" diyerek yorumladı. 

AKP’li Burhan Kuzu Kaz Dağları’nda Kanadalı maden şirketi Alamos Gold’un siyanürle altın arama çalışmalarının protesto edilmesini “FETÖ projesi” diyerek yorumladı.

Kanadalı şirket Çanakkale Kirazlı’da ÇED raporuna aykırı şekilde 195 bin ağacı katletmişti. Şirketin yetkilileri ağaçları hükümetin kestiğini söylüyor.

İktidar ve yabancı sermaye eliyle Kaz Dağları’ndaki doğa talanına vatandaşların tepkisi ise sert oldu. 7’den 70’e tüm Türkiye bu çevre tahribatına sert tepki gösterdi.

AKP’li Burhan Kuzu ise son yaptığı açıklamayla doğa katliamını savunduç

Kuzu sosyal medya hesabından “İnsan gerçekten hayret ediyor. Yalan, dolan ve iftiralarla dolu Kaz Dağları meselesi üzerinden yeni bir Gezi Kalkışması başlatarak, Türkiye’yi bölmek, milleti birbirine düşürmek istiyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz, asla izin vermeyeceğiz. Bu algı operasyonu bir FETÖ projesidir” dedi.

Gündeme ilişkin ilginç çıkışları oldukça tepki gören Burhan Kuzu’nun bu sözleri çok tartışılacağa benziyor. Kuzu’yu eleştiren bir vatandaş daha önce adının önündeki “prof” kısaltmasının profiterolün kısaltması anlamına gelip gelmediğini sormuştu. Burhan Kuzu doğrudan bu soruya yanıt vermese de yaptığı ilginç çıkışlarla iddiayı doğruluyor.

“Sarayın Türkiye’si ile halkın Türkiye’si arasındaki fark bu!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 18 yıl önceki sözlerini hatırlattı.

Erdoğan’dan “bir kaç şehit” ifadesini soran gazeteciye fırça!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Libya'da "birkaç tane asker"in şehit düştüğünü açıklamasının ardından, Albay Okan Altınay'ın Trablus Limanı'nda hayatını kaybettiği, naaşının memleketinde sessiz sedasız defnedildiği iddia edilmişti. Ancak resmi kanallardan şehit haberlerine yönelik bir doğrulama gelmemişti.

Erdoğan: Libya’da 2 şehidimiz var, ne yapacak Bay Kemal bunu?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Libya'da 2 şehidimiz var" dedi, "Bay Kemal ne yapacak bunu?' ifadesini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkanı, Fox TV'yi de 'yalan haber' yapmakla itham etti.

Erdoğan’ın en eski yardımcısından olay açıklamalar: Erdoğan ‘Gülen, CIA ile Türkiye’yi ele geçirecek’ derdi…

1994-1998 arasında Erdoğan’ın yardımcılığını yapan Ekrem Şama, Erdoğan’ın 28 Şubat sürecinde Çevik Bir ile temasta olduğunu ileri sürerken, ‘Bir keresinde Balat semtinde böyle bir toplantıda, aynı minval üzere Erbakan’ın aleyhine konuşurken yüksek sesle kendisini bizzat protesto ettik. O da bize cevap vermeye kalkıştığında herkesin huzurunda salonu terk ettiğimizi hatırlıyoruz’ dedi.
209,135BeğenenlerBeğen
4,985TakipçilerTakip Et