“Profiterol” Burhan Kuzu’dan Kaz Dağları’nda ağaç kesilmesin diye vatandaşlara: FETÖ projesi

AKP'li Burhan Kuzu Kaz Dağları'nda Kanadalı maden şirketi Alamos Gold'un siyanürle altın arama çalışmalarının protesto edilmesini "FETÖ projesi" diyerek yorumladı. 

AKP’li Burhan Kuzu Kaz Dağları’nda Kanadalı maden şirketi Alamos Gold’un siyanürle altın arama çalışmalarının protesto edilmesini “FETÖ projesi” diyerek yorumladı.

Kanadalı şirket Çanakkale Kirazlı’da ÇED raporuna aykırı şekilde 195 bin ağacı katletmişti. Şirketin yetkilileri ağaçları hükümetin kestiğini söylüyor.

İktidar ve yabancı sermaye eliyle Kaz Dağları’ndaki doğa talanına vatandaşların tepkisi ise sert oldu. 7’den 70’e tüm Türkiye bu çevre tahribatına sert tepki gösterdi.

AKP’li Burhan Kuzu ise son yaptığı açıklamayla doğa katliamını savunduç

Kuzu sosyal medya hesabından “İnsan gerçekten hayret ediyor. Yalan, dolan ve iftiralarla dolu Kaz Dağları meselesi üzerinden yeni bir Gezi Kalkışması başlatarak, Türkiye’yi bölmek, milleti birbirine düşürmek istiyorlar. Bu oyuna gelmeyeceğiz, asla izin vermeyeceğiz. Bu algı operasyonu bir FETÖ projesidir” dedi.

Gündeme ilişkin ilginç çıkışları oldukça tepki gören Burhan Kuzu’nun bu sözleri çok tartışılacağa benziyor. Kuzu’yu eleştiren bir vatandaş daha önce adının önündeki “prof” kısaltmasının profiterolün kısaltması anlamına gelip gelmediğini sormuştu. Burhan Kuzu doğrudan bu soruya yanıt vermese de yaptığı ilginç çıkışlarla iddiayı doğruluyor.

En çok okunan haberler

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

Başkan Turan Hançerli Avcılar sahilinde çöp topladı

Avcılar Belediyesi Avcılar Kent Konseyi ve Avcılar Çevre Derneği, 21 Eylül Dünya Çevre Günü’nde temizlik seferberliği başlattı.

MHP’lilere kaçakçılık operasyonu: 4 kişi tutuklandı, il başkanı istifa etti

Antalya'da MHP'lilere yönelik silah kaçakçılığı operasyonunda 4 kişi tutuklandı

İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan ‘Reis Bey’ açıklaması: Bir kez sergilenmesinin maliyeti 368 bin!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Necip Fazıl Kısakürek’in 1960 yılında yazdığı ‘Reis Bey’ adlı oyunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin repertuardan çıkarılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

AKP’li vekilden büyükelçi yapılan Bağış’a ‘Bakara’ göndermesi

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit isimlerinden olan ve o dönem 2013'te bakanlık görevinden istifa eden Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış'ın Prag Büyükleçiliği’ne atanması tartışma yaratmaya devam ediyor.

Millet İttifakı’nda sular durulmuyor… İYİ Parti Sözcüsü: Biz bu bileşenin içinde olmayız

Millet İttifakı bileşenlerinden İyi Parti, diğer bileşen CHP’yi HDP üzerinden eleştirdi.

AKP’de Süleyman Soylu istifası: Devleti küçük düşürdü

"Partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. "

Neslican Tay hakkında alçak tweetleri atan şahısların kimliği tespit edildi!

Kansere karşı verdiği mücadele ile gündeme gelen ve bununla simgeleşen Neslican’ın hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları aktrollerin çirkin saldırılarına maruz kaldı. Avukat Umur Yıldırım, sosyal medyada tepki toplayan çirkin paylaşımları yapan şahısların kimliğini ifşa etti.