‘Prezervatifli protestolar’ belediye başkanını istifa ettirdi

Macaristan’da, gündeme oturan seks skandalı sonrasında, Zsolt Borkai’nin istifa edeceği yerel yönetimin açılış oturumu; protestocular, prezervatifler ve ironik ifadeleri nedeniyle seçilen seçilen “Bana göğüsleri göster” şarkısı ile başladı.

Macaristan’da seçim oncesi gündeme gelen seks skandalı Belediye Başkanı Zsolt Borkai’yi istifa ettirdi.

Borkai’nin istifa edeceği yerel yönetim açılış oturumuna prezervatifli protesto damgasını vurdu. Protertocular prezervatifleri şişirerek balon yapıp belediye kapısına astılar.

İSTİFAYI GETİREN SKANDAL NASIL GÜNDEME GELDİ?

Macaristan’da 13 Ekim Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan yerel seçimlerin öncesinde, adayların birbiriyle dalga geçtiği posterler, iktidara yakınlığı ile bilinen reklam şirketlerine ait panolarda muhalefet adaylarını aşağılayan ilanlar, yolsuzluk ve son olarak seks skandalına adı karışan FIDESZ adayı ile “kirli bir seçim kampanyası” süreci yaşandı.

7 Ekim Pazartesi’den itibaren Macaristan’da “Şeytanın Avukatı” (Ez az ördög ügyvédje) başlıklı anonim bir blog sayfasında yapılan paylaşımlarda adaylara ilişkin gündemi sarsan ifadeler yer aldı.

Yerel seçimlere saatler kala, paylaşımların hedefindeki isimlerden birinin, ülkenin kuzeybatısında yer alan Győr kenti Belediye Başkanı ve aynı zamanda Eski Macar Olimpiyat Komitesi Başkanı, olimpiyat şampiyonu Zsolt Borkai olduğu ortaya çıktı.

Győr Belediye Başkanı ve arkadaşlarını bir yatta, grup seks partisi yaparken gösteren video, Macaristan’da muhalifler tarafından gündeme taşındı ve FIDESZ’in yerelde başarılı olup olamayacağı noktasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Borkai, görüntülerle ilgili özür dilerken, istifa etmeyeceğini belirtmişti. Uyuşturucu kullanımı ve seyahat masraflarının devlet hazinesinden karşılandığı yönündeki iddiaları ise reddetti.

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,481BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et