Polis şiddeti yine aklandı… İşkenceye takipsizlik kararı

Yüksel direnişinin 577. gününde akşam yapılan basın açıklaması sebebiyle gözaltına alınan Nazan Bozkurt, polis şiddetine maruz kalmıştı. Polis, gözaltına alınan Nazan Bozkurt’a gözaltı aracında yumruk atmıştı. Nazan Bozkurt’un yüzüne yüzük olan eliyle vuran polis, Bozkurt’un elmacık kemiğinin kırılmasına sebep olmuştu. 16punto.com’un haberine göre OHAL KHK’sı ile işinden atılan ve direniş başlatan Mimar Alev Şahin, Elmacık […]

Yüksel direnişinin 577. gününde akşam yapılan basın açıklaması sebebiyle gözaltına alınan Nazan Bozkurt, polis şiddetine maruz kalmıştı.

Polis, gözaltına alınan Nazan Bozkurt’a gözaltı aracında yumruk atmıştı. Nazan Bozkurt’un yüzüne yüzük olan eliyle vuran polis, Bozkurt’un elmacık kemiğinin kırılmasına sebep olmuştu.

16punto.com’un haberine göre OHAL KHK’sı ile işinden atılan ve direniş başlatan Mimar Alev Şahin, Elmacık kemiği kıran polis hakkında suç duyurusunda bulunan Nazan Bozkurt’un suç duyuruu hakkında savcılığın kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdiğini açıkladı. Alev Şahin, kararın işkenceyi ve işkenceciyi koruma altına almak olduğunu vurguladı.

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan intiharlar neden arttı sorusu sorulunca Türkiye’yi Gambiya’yla kıyasladı

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan KRT'de katıldığı programda son günlerde gittikçe artan yoksulluk intiharlarının sorulması üzerine Türkiye'yi Afrika ülkesi Gambiya'yla kıyasladı. 

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.

Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma!

Gezi davasında sanıklar hakkında beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında HSK harekete geçti. HSK 1. Daire, heyette görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

CHP’li Engin Altay: Darbeler dönemi kapanmıştır, kimse seçilmiş cumhurbaşkanını oradan indiremez

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yandaş medyanın dilinden düşürmediği darbasın toplantısı düzenledi.

Erdoğan’dan ‘Kemalistler darbe yapabilir’ diyen yandaşlara ayar: Herhalde bunlar pek yiyip içemiyor, gezip tozamıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni darbe söylentilerine ilişkin "Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz? Bunlar tamamen bir kumpanya. Bu kampanyaya da maalesef doluşa gelip sizin gibi, hakikaten saygın olan gazeteci arkadaşlarımızın bu oyuna gelmelerini anlamakta zorlanıyorum." diye konuştu. Osman Kavala'ya, Gezi olaylarına ilişkin davanın ardından başka bir soruşturma nedeniyle tekrar gözaltı kararı verildiği ve bunun üzerine yargıya yönelik eleştirilen bulunduğunun ifade edilmesi üzerine de Erdoğan, bu eleştirilere katılmadığını dile getirdi.
209,631BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et