Cumartesi / 26 Eylül 2020

Perinçek o iddiasında ısrarlı…”Yargının altın çağı”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yargının altın devrini yaşadığı iddiasını savundu.

205,638BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

“Türkiye’nin varlık yokluk savaşı” diye nitelendirdiği ‘terörle mücadele’de haksızlıkların ‘görmezden gelinebileceğini’ söyeyen Perinçek “Cezaevindekilerin tamamı PKK’lı ya da FETÖ’cü. Şu an yargı tarafsız ve ‘Ak Parti’nin yargısı’ tartışmaları yersiz. Hakimler ve savcılar cumhuriyetin hakimleri ve savcıları” demişti.

‘Perinçekleri ve Başbuğları tutuklayanlar Silivri’de yatıyor’

Tartışma konusu olan bu sözlerine yönelik eleştirilere Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Vatan Partisi genel başkanı “1970’lerde Denizleri idam eden yargıdan, bugün 70 bin FETÖ ve PKK mensubunu tutuklayan yargıya geldik. Yargının altın devri değil de ne?” dedi: “12 Eylül 1980’de 650 bin devrimciyi gözaltına alan ve tutuklayan yargıdan, bugün 70 bin FETÖ ve PKK mensubunu tutuklayan yargıya geldik. Dün binlerce Türk subayını ve Vatan Partisi yöneticilerini hapislere atan yargıdan, 70 bin FETÖ ve PKK mensubunu tutuklayan yargıya geldik. Perinçekleri ve Başbuğları tutuklayan yargıçlar ve savcılar, bugün Silivri’de yatıyor. Yargının altın devri değil de ne?”

‘Cumhuriyet yargıçları onları yargılıyor’

Darbe girişiminin ardından yargıdaki ‘FETÖ’ gerekçeli ihraçlara dikkat çeken Perinçek şunları yazdı: “FETÖ bağlantılı 4 bini aşkın yargıç ve savcının görevine son verildi. Yargının altın devri değil de ne? Yargıtay ve Danıştay’dan toplam 300’ün üzerinde Yüksek Yargıç FETÖ bağlantıları nedeniyle temizlendi. Yargının altın devri değil de ne? Ergenekon dönemi iddianamelerine günümüz savcıları “Çöp Tenekesi” diyor. Yargının altın devri değil de ne? Dün FETÖ mensubu yargıçlar yargılıyordu, bugün Cumhuriyet yargıçları onları yargılıyor. Yargının altın devri değil de ne?”

En çok okunanlar

Gündem

Davutoğlu’nun danışmanı Erdoğan’a yaranmak için yazdığı kitabı toplatıyor

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, bugün yayınlanan Terane adlı yazısında Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün’ün geçirdiği siyasi değişimi yazdı.

CHP’li belediyeler ölüm sayılarını açıkladı: Salgın yalanla önlenmez!

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Sağlık Bakanlığı’nın Kovid-19 verileriyle ilgili yazılı açıklama yaparak, CHP’li 11 büyükşehir belediyesinden gelen resmi vefat sayılarını paylaştı.

Ülke genelince ölü sayısı 870’e çıkınca sağlık bakanı istifa etti

Avustralya’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son dönemde can kaybı görülen tek eyaleti olan Victoria'da ölü sayısı bire düştü. Öte yandan Avustralya genelinde toplam ölü sayısı 870'e çıkınca eyaletin sağlık bakanı istifa etti.

Kadir İnanır Çukur’da oynama şartını açıkladı

Oyuncu Kadir İnanır, Çukur dizisinde rol alacağı iddialarıyla ilgili açıklamada bulundu

Çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenen kadından sevinç gösterisi

ATV’de Esra Erol’un programında bir kadın, çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulundu.