Pelikancıların gazetesinde şüphe çeken yazı… Seçim tekrar edilmezse CHP’li başkanlara operasyon hazırlığı mı var?

İktidar ve medyası, 7 Haziran sürecinden bu yana CHP’yi PKK ile ilişkilendirme yolunda yoğun bir dezenformasyona dayalı iddialar öne sürüyor.

207,612BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et

24 Haziran seçimi ve 31 Mart 2019 seçimlerinde de HDP’nin aday çıkartmayarak muhalefetin adaylarına üstü kapalı desteğini açıklaması, büyükşehirlerin AKP’nin elinden alınmasında etkin rol oynadı.

Ancak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar medyası, muhalefeti “terör”le ilişkilendirerek algıyı farklı noktalara çekme girişimini sürdürüyor.

Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, dikkat çeken bir kulis yazdı.

Artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte siyasetin yönünü ittifakların belirleyeceğini söyleyen Sabah Temsilcisi, “CHP ile HDP’yi yan yana getiren denklemin günler, haftalar, aylar geçse de izaha muhtaç yanları hâlâ ortada duruyor. Ve… Yeni yeni gün ışığına çıkan bazı bilgiler, belge ile desteklenme aşamasına geliyor” ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

“Nitekim, Kandil’in Avrupa’daki uzantıları ile Brüksel’de gerçekleşen bir görüşmeden söz ediliyor. Hatta bir adım ileri gideyim… CHP ile HDP arasında mutemet ellerden (!) çıktığı belirtilen protokolün varlığı ciddiyet kazanıyor. Aday çıkarılacak ve çıkarılmayacak merkezler, belediye meclislerindeki dağılım, belediye şirketlerinde paylaşım gibi konular bunlar… Şayet böyle bir doküman mutlak olarak deşifre edilirse 31 Mart bambaşka anlam kazanacaktır.”

Müderrisoğlu’nun bu sözleri, seçim öncesi özellikle Ankara’da Mansur Yavaş üzerinden gündeme gelen planı akıllara getiriyor.

Erdoğan, o dönem “Bu zatın (Mansur Yavaş) zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda” ifadesini kullanarak yargı eliyle görevden alma mesajı vermişti.

Öte yandan Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığındaki İstanbul’da da itiraz süreci devam ediyor. Yine AKP medyası, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerinden “terör”le ilişkilendirme çabaları içinde haberler servis ediyor.

loading...
KaynakAhval

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Süleyman Soylu’ya attığı golün ardından Davutoğlu’ndan altın vuruş!

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tutarsız kararların ardından "Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?" sorusunu yöneltti. 

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia: Süleyman Soylu’nun yerine gelecek ismi açıkladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan'ın gelebileceğini yazdı.

Erdoğan, sokağa çıkma yasağını iptal etti

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 ili kapsayan sokağa çıkma yasağını iptal ettiğini duyurdu.

İmamoğlu: İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor

Göreve başladığı günden bu yana karşılaştığı engeller için "Akla mantığa uymuyor" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Meclisi, siyasi kararlarla İstanbul halkını cezalandırıyor" dedi.
207,612BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et