Pelikancıların gazetesinde şüphe çeken yazı… Seçim tekrar edilmezse CHP’li başkanlara operasyon hazırlığı mı var?

İktidar ve medyası, 7 Haziran sürecinden bu yana CHP’yi PKK ile ilişkilendirme yolunda yoğun bir dezenformasyona dayalı iddialar öne sürüyor.

24 Haziran seçimi ve 31 Mart 2019 seçimlerinde de HDP’nin aday çıkartmayarak muhalefetin adaylarına üstü kapalı desteğini açıklaması, büyükşehirlerin AKP’nin elinden alınmasında etkin rol oynadı.

Ancak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar medyası, muhalefeti “terör”le ilişkilendirerek algıyı farklı noktalara çekme girişimini sürdürüyor.

Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, dikkat çeken bir kulis yazdı.

Artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte siyasetin yönünü ittifakların belirleyeceğini söyleyen Sabah Temsilcisi, “CHP ile HDP’yi yan yana getiren denklemin günler, haftalar, aylar geçse de izaha muhtaç yanları hâlâ ortada duruyor. Ve… Yeni yeni gün ışığına çıkan bazı bilgiler, belge ile desteklenme aşamasına geliyor” ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

“Nitekim, Kandil’in Avrupa’daki uzantıları ile Brüksel’de gerçekleşen bir görüşmeden söz ediliyor. Hatta bir adım ileri gideyim… CHP ile HDP arasında mutemet ellerden (!) çıktığı belirtilen protokolün varlığı ciddiyet kazanıyor. Aday çıkarılacak ve çıkarılmayacak merkezler, belediye meclislerindeki dağılım, belediye şirketlerinde paylaşım gibi konular bunlar… Şayet böyle bir doküman mutlak olarak deşifre edilirse 31 Mart bambaşka anlam kazanacaktır.”

Müderrisoğlu’nun bu sözleri, seçim öncesi özellikle Ankara’da Mansur Yavaş üzerinden gündeme gelen planı akıllara getiriyor.

Erdoğan, o dönem “Bu zatın (Mansur Yavaş) zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda” ifadesini kullanarak yargı eliyle görevden alma mesajı vermişti.

Öte yandan Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığındaki İstanbul’da da itiraz süreci devam ediyor. Yine AKP medyası, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu üzerinden “terör”le ilişkilendirme çabaları içinde haberler servis ediyor.

KaynakAhval

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Kanlı pazarın planlayıcısı Mehmet Şevki Eygi öldü

Kanlı Pazar’ın planlayıcılarından, Özel Harp Dairesi'nin 'komünizmle mücadele'de görevlendirdiği gerici yazar Mehmet Şevki Eygi 86 yaşında öldü.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

Ali Türkşen Nedim Şener’i yerin dibine soktu: Böyle döneceğini bilseydi, uzun abin kıyamazdı sana, anladın sen onu

15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde şarkıcı Gökhan Özoğuz bir noktaya dikkat çekti. Özoğuz, 15 Temmuz için hazırlanan bazı afişlere tepki gösterdiği paylaşımında “Bu çizimlerinden nefret ediyorum. Çok yanlış. Olayı sanki bütün Türk askeri yapmış gibi hissettiriyor. Türk askeri olgunun itibarını zedeler mi diye düşünmeden konması korkunç. Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk askeridir. Bunlar derhal yasaklansın” ifadesini kullandı.

Tepki çeken sözler: ‘Atatürk zeki değildi bilgisayar kullanamıyordu’

Uzatılan mikrofona "Şimdi 5 yaşındaki çocuk bile Atatürk'ten zeki, bilgisayar kullanıyor'' şeklinde karşılık vererek muhabire ''Atatürk bilgisayar kullanabiliyor muydu?'' diyen vatandaş olay oldu.

İBB bütçesinin yüzde 60’ını kontrol eden iştirak yöneticilerine milyonluk ‘huzur hakkı’

İstanbul seçimleri bitti ama iştiraklerden çekilmeyen AKP’liler üzerinden tartışma sürüyor.

İşsizlik nisanda yüzde 13’e yükseldi, işsiz sayısı 1 milyon arttı

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 116 bin kişi artarak 4 milyon 202 bin kişi oldu.

Akşener’den FETÖ hamlesi, savcılığa başvurdu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hakkında 2016 yılında açılmış bir FETÖ soruşturması devam ediyor.

“Erdoğan’ı silah kaçakçılığı ile suçlayıp Lahey’e göndereceklerdi”

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz 2016'da gerçekleşen darbe girişiminin başarılı olması durumunda neler yaşanacağına dair bir yazı kaleme aldı.

Orhan Aydın’ın gözaltına alınmasının arkasından Esra Elönü çıktı

Oyuncu Orhan Aydın İzmir'in Urla ilçesinde gözaltına alındı. 

AKP’nin İstanbul hezimeti sonrası Erdoğan ve İmamoğlu ilk kez aynı karede!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran İBB seçimleri sonrası Erdoğan ile ilk defa aynı karede yer aldı.

Tüm Türkiye’de 90 bin camide eş zamanlı sela okunacak

15 Temmuz darbe girişiminin üçüncü yılında 90 bin caminin tümünde eş zamanlı olarak selalar okunacak.

Ali Türkşen Nedim Şener’i yerin dibine soktu: Böyle döneceğini bilseydi, uzun abin kıyamazdı sana, anladın sen onu

15 Temmuz’un üçüncü yıl dönümünde şarkıcı Gökhan Özoğuz bir noktaya dikkat çekti. Özoğuz, 15 Temmuz için hazırlanan bazı afişlere tepki gösterdiği paylaşımında “Bu çizimlerinden nefret ediyorum. Çok yanlış. Olayı sanki bütün Türk askeri yapmış gibi hissettiriyor. Türk askeri olgunun itibarını zedeler mi diye düşünmeden konması korkunç. Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk askeridir. Bunlar derhal yasaklansın” ifadesini kullandı.