Pazar / 5 Temmuz 2020

Pelikancı Hilal Kaplan’ın kalemi yine pislik saçtı… Çocuk istismarını böyle savundu!

Pelikan adlı yapının önde gelen isimlerinden olduğu bilinen Sabah yazarı Hilal Kaplan, çocuğa cinsel istismarı 'Erken evlilik mağdurları' sözüyle savundu.

207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Anadolu Ajansı’nın cinsel istismara uğrayan bir çocuk hakkında ‘Erken yaşta evlenen kadın’ ifadesini kullanmasından sonra bir skandala daha imza atıldı. Sabah gazetesi yazarlarından Hilal Kaplan, cinsel istismarı ‘Erken evlilik mağdurları’ sözüyle savunarak ‘Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir” ifadesini kullandı.

21 Nisan 2020, SalıSabah yazarı Hilal Kaplan bugün köşesinde “Cinsel istismarcı iftirasına uğrayan aileler” başlığı ile bir yazı kaleme aldı.

Kaplan yazısında, AKP’nin hazırladığı ve daha önce tepkilerin ardından geri çekilen ‘cinsel istismar affına’ ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Cumhur İttifakı’nın kanun mağduru insanlarımıza bir kereye mahsus af getirmesi ve yapılan hatayı telafi etme teşebbüsü söz konusu olduğu anda İYİ Parti ve CHP, maalesef ‘cinsel istismarcıları bırakacaklar’ diye ortalığı ayağa kaldırıyor.

Kaplan yazısının ilerleyen bölümlerinde çocuk yaşta evliliği ‘Erken evlilik mağduru’ ifadeleriyle savundu

“Kamuoyunda “erken evlilik mağduru” olarak bilinen bu aileleri ‘cinsel istismarcı’ diyerek yaftalamayı bir kenara bırakın ve onlara kulak verin. Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir.”

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan ‘haber’ tepkilere neden olmuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,030BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et