Pelikancı Hilal Kaplan’ın kalemi yine pislik saçtı… Çocuk istismarını böyle savundu!

Pelikan adlı yapının önde gelen isimlerinden olduğu bilinen Sabah yazarı Hilal Kaplan, çocuğa cinsel istismarı 'Erken evlilik mağdurları' sözüyle savundu.

Anadolu Ajansı’nın cinsel istismara uğrayan bir çocuk hakkında ‘Erken yaşta evlenen kadın’ ifadesini kullanmasından sonra bir skandala daha imza atıldı. Sabah gazetesi yazarlarından Hilal Kaplan, cinsel istismarı ‘Erken evlilik mağdurları’ sözüyle savunarak ‘Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir” ifadesini kullandı.

21 Nisan 2020, SalıSabah yazarı Hilal Kaplan bugün köşesinde “Cinsel istismarcı iftirasına uğrayan aileler” başlığı ile bir yazı kaleme aldı.

Kaplan yazısında, AKP’nin hazırladığı ve daha önce tepkilerin ardından geri çekilen ‘cinsel istismar affına’ ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Cumhur İttifakı’nın kanun mağduru insanlarımıza bir kereye mahsus af getirmesi ve yapılan hatayı telafi etme teşebbüsü söz konusu olduğu anda İYİ Parti ve CHP, maalesef ‘cinsel istismarcıları bırakacaklar’ diye ortalığı ayağa kaldırıyor.

Kaplan yazısının ilerleyen bölümlerinde çocuk yaşta evliliği ‘Erken evlilik mağduru’ ifadeleriyle savundu

“Kamuoyunda “erken evlilik mağduru” olarak bilinen bu aileleri ‘cinsel istismarcı’ diyerek yaftalamayı bir kenara bırakın ve onlara kulak verin. Muhalefete çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir.”

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan ‘haber’ tepkilere neden olmuştu.

Son Haberler