O partiden flaş açıklama: Adalet Yürüyüşü’ne onlar da katılacak

LDP'den Adalet Yürüyüşü açıklaması: Genel Başkanımız Adalet Yürüyüşü'ne destek, dayanışma ve tarihe not düşme amacıyla, Sakarya kısmında sembolik olarak katılacak.

Liberal Demokrat Partisi (LDP) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılacağını açıkladı. “Yargı bağımsızlığının önemine yönelik yapılan her girişime destek verildiği” belirtilen açıklamada, “Genel Başkan Gültekin Tırpancı ve partililerinden oluşacak bir grup dayanışma için yürüyüşün Sakarya kısmına sembolik olarak katılacaklardır” denildi.

SAKARYA’DA KATILIM

LDP’nin açıklamasında, “Liberal Demokrat Parti kuruluşundan beri, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının önemine, adalete güvenin yeniden tesisine yönelik toplum bilincini artıracak her girişime, partiler ve ideolojiler üstü bir yaklaşımla destek vermiştir, vermeye de devam edecektir. Bu çerçevede, Genel Başkanımız Sn. Gültekin Tırpancı ve partililerimizden oluşacak bir grup, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimince Ankara’dan İstanbul’a yapılmakta olan Adalet Yürüyüşü’ne destek, dayanışma ve tarihe not düşme amacıyla, Sakarya kısmına sembolik olarak katılacaklardır” denildi.

Son Haberler