Salı / 1 Aralık 2020

”Parti içinde Ümit Özdağ’a yönelik şikayet dilekçesi toplama kampanyası başlatıldı”

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "81 il başkanına denildi ki 'şikayetçi olun'. Böyle bir usul yok. Operasyonu yapan bu partinin en üst mekanizmalarında görev yapan insanlar, İYİ Parti içerisinde" dedi.

204,505BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

İYİ Partili Koncuk, Ümit Özdağ’a yönelik il başkanları arasında şikayet dilekçesi toplama kampanyası başlatıldığını, böyle bir usulü yadırgadığını belirtti.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun dilekçe yazma kabiliyeti olduğunu ve parti genel merkezine verebileceğine dikkat çeken Koncuk, “Ümit Özdağ’dan şikayetçiyse, gerçekten ortaya koyduğu iddialar doğruysa dilekçesini İYİ Parti Genel Merkezi’ne verir.

Böyle bir durumda İYİ Parti Genel Başkanı da Genel Merkezi de eğer Ümit Özdağ ile ilgili soruşturma açılmasını gerektiren bir durum söz konusuysa soruşturmayı başlatır, disiplini çalıştırır. Partiden ihracı mı gerekiyor; ihraç eder. 81 il başkanına ‘Siz de Ümit Özdağ aleyhinde dilekçe verin’ demek ne demektir? Doğrusu bunu ben çok yadırgadım” diye konuştu.

LİSTEYE TEPKİ GÖSTERİLMEDİ
Koncuk, kongrede hazırlanan ve ‘kara liste’ olarak tanımladığı ‘oy verilmeyecekler’ listesinde ismi bulunan 10 isim arasında Ümit Özdağ ile birlikte yer aldığını hatırlatarak, “Hiç kimse genel merkez yöneticileri, hatta genel başkan dahil ya da bir tane il başkanı çıkıp demedi ki ‘Ayıp değil mi? Bu insanlar bizim partimizi kuran insanlar, emek vermiş insanlar, alın teri dökmüş insanlar, zamanını harcamış insanlar ve bu partiye güven duymuş insanlar’ diye.

Ben, Ümit Özdağ, Aytun Çıray, Yavuz Temizer, Hayrettin Nuhoğlu; bunlar divan üyesi olarak bu partide görev yapmış insanlar. Bir kişi çıkıp demedi ki ‘Ayıp değil mi? Siz nasıl insansınız? Kendi arkadaşlarınıza operasyon yapıyorsunuz’ diye” ifadelerini kullandı.

‘PARTİNİZDEKİ KRİZİ YÖNETEMİYORSUNUZ’
Ümit Özdağ’ın iddialarının yargıya intikal ettiğine vurgu yapan Koncuk, şöyle konuştu:

“Siz İYİ Parti olarak adalet vurgusu ile siyaset sahnesine atıldınız, yani ‘adaleti sağlayacağım, ayak oyunlarını ortadan kaldıracağım’ diye, birçoğu MHP’den kopmuş gerçekten kıymetli dava arkadaşlarımız, İYİ Parti’yi büyük zorluklarla kurdu.

Şimdi siz bu kadar iddialı, siyasi ahlak iddiasıyla bir parti kuracaksınız, ‘biz kendi arkadaşlarımıza kumpas kurulmasına rıza göstermiyoruz’ diye, MHP’den istifa edeceksiniz, ayrılacaksınız; ama sizin kurucularınıza, milletvekillerinize ağır hakaretler olan kara liste ile ilgili ne genel başkandan ne divan üyelerinden ne de bir tek il başkanından ‘Bu yanlıştır’ diyen bir tepki yükselmeyecek. Bunu kabul etmek mümkün değil. Siz Türkiye’yi yönetmek iddiası ile kuruluyorsunuz; partinizdeki bir krizi yönetemiyorsunuz.”

‘İL BAŞKANLARI GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLİYOR’
Koncuk, operasyon yapılan insanların operasyon yapmakla itham edildiğine dikkat çekerek, “Dışarıda ‘partimize operasyon yapılıyor’ diye adam aramayın. Operasyonu yapan bu partinin en üst mekanizmalarında görev yapan insanlar, İYİ Parti içerisinde. Siz dışarıdan bir operasyonel el aramayın, kirli bir el aramayın. Alenen kimin yaptığı belli.

Şimdi il başkanlarını topun ağzına teşkilat başkanı eliyle bu parti koyuyor. Ve il başkanlarını günah keçisi ilan ediyor. Bir kere yaptığımızın arkasında böyle yiğitçe durabilmemiz lazım. Bunlar ayıp şeylerdir. Böyle milletin algısına hakaret ederek bu işler olmaz” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Atatürkçü Düşünce Derneği seçimlerinde Hüsnü Bozkurt’a sürpriz rakip!

Atatürkçü Düşünce Derneği önümüzdeki günlerde yeniden genel başkanını belirleyecek.

İzleyicinin o sorusu canlı yayında Fatih Altaylı’yı çıldırttı: Beyinsiz sana iltifat olur!

Habertürk'te Teke Tek Bilim programında izleyicinin "Mars'a gittiniz mi ki hayat var diyorsunuz" sorusu sonrası Fatih Altaylı küplere bindi.

AKP’nin kurucu vekillerinden Kemal Albayrak’dan AKP’ye çok konuşulacak kölelik çıkışı

AKP'nin kurucu milletvekillerinden olan Kemal Albayrak, partisini sert sözlerle eleştirdi. Albayrak, “Tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik vardır. AK Parti kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor” dedi.

Bakan Selçuk’tan uzaktan eğitim paylaşımı

Milli Eğitim Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan devam eden uzaktan eğitim süreci ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden paylaşım geldi.

”AKP Grubu’nun hedefi İmamoğlu’nun başarısız olması, halk umurlarında değil”

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, "Geçen seneki 2,3 milyarlık borçlanma yetkisinin zamanında verilmemesi toplamda 192 milyon lira faiz yüküyle karşı karşıya bıraktı belediyemizi. Cumhur İttifakı'nın, özellikle AK Parti Grubu'nun hedefi Ekrem İmamoğlu’nun başarısız olması. Siyaseten karar veriyorlar, İstanbullular, halk onların umurlarında değil" dedi.