Halkweb Haber Merkezi

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde ‘ihaleye fesat karıştırma’ iddiasıyla haklarında dava açılan 17 sanıktan FETÖ sanığı Erkan Karaaslan ilk kez mahkemede hazır bulundu. Mahkeme, önceki mahkemelere mazeret bildirerek katılmayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında da zorla getirilme kararı verdi.

FETÖ’nün Belediyeler İmamı suçlamasıyla yargılanan Erkan Karaarslan duruşmada bazı bakanların Ekrem İmamoğlu aleyhinde konuşması halinde tahliye edileceği teklifinde bulunduğunu itiraf etti.

Kaarslan mahkemedeki ifadesinde şunları söyledi:

Avukat görüşüne girdiğimde, cezaevine girmesi mümkün olmayan, Aydın ilinde gazetecilik yapan Serkan Seyhan isimli gazeteciyi gördüm. Bu kişi avukat değildir. 14.03.2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede, başta Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu hakkında, CHP başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dahil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi taktirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. Bu görüşmenin ardından yargılanmamın belediye başkanları ile ilgisinin olmadığını söyledi, kendisine faks göndereceğimi belirttim.”