Özgür Özel Süleyman Soylu’yu Meclis’e geldiğine pişman etti!

208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

TBMM’de devam eden 2020 Bütçe Görüşmelerinde, bakanlığının bütçesi için Genel Kurul’da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında ikinci bir gerginlik daha yaşandı.Bakan Soylu’ya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesi için gittiği Ankara’nın Çubuk ilçesinde saldırıya uğraması soruldu.

CHP milletvekilleri, Kılıçdaroğlu’na linç girişimine ilişkin raporu Soylu’ya gösterdi.Olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin terörle mücadelesinin en yoğun olduğu bir dönemde Ankara’dan İstanbul’a yürüdüğünü belirterek, yürüyüşe ilişkin gerekli tedbirleri aldıklarını öne sürdü.

Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’taki cenaze törenine katılımı öncesinde Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verilmediğini iddia eden Soylu, “CHP grubu benden çok daha iyi biliyor ki, yapılması gereken Ankara Emniyeti’nin aranması, biz buraya gidiyoruz denilmesiydi.” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soylu’nun konuşmasının ardından yerinden söz aldı. Özel, kendisini arayan TBMM Başkanvekili Levent Gök’ün hatta olduğunu belirterek, “’Bizzat Genel Başkan’a da eşlik ederek ben telefonla İçişleri Bakanlığı’na bildirdim’ diyor. Koruma müdürümüzden aldığımız bilgiyle, önce cumartesi günü planlanan, çubuk merkezden köye alınan cenazede, geceleyin koruma ekibindeki arkadaşımız, Ankara Emniyeti’ndeki muhatabını arayıp ‘Yarın gelmeyi düşünüyoruz’ dediği ortada. Bunu en iyi İçişleri Bakanı bilir ki, bu üç telefon da olmasa, Sayın Genel Başkan, iki eli kanda olsa şehit cenazesine gider.” ifadelerini kullandı. CHP’li Özel, Bakan Soylu’ya, “Siz yerel seçim sürecinde ilçe ilçe gezip, Ankara’da CHP’yi teröristlerle işbirliği yapmakla suçlarsanız, İçişleri Bakanı olarak zaaf içinde kalırsınız.” diyerek tepki gösterdi.

İŞTE O TARTIŞMA: 

https://www.youtube.com/watch?v=VbbMp9cF23E

2 YORUM

  1. Soylu artık iyice ustalaşmışsın siyasetde, herkesi ikna edeceğini sanıyorsun, Bu nedenle zaten partinize olan güven ve sevgiler gittikçe azalıyor dip yapıyor. Neden yumruk atana ceza verilmedi, suç değil mi yumruk. Sana biri atsa ceza almaz mı? Alır. Seninle başkaları kanun önünde eşit değil mi?

  2. Bu yumruk millete atılan yumruktur, bunun partisi muhalefeti diye ayrımı olmaz, şiddeti onaylayan bir hükümetsiniz. Bu düşünce ve savunma ile Devleti yönetme sorumluluğunu taşıyamazsınız, millet bu sorumluluğu sizin elinizden alır, utanıp sıkılmıyorsunuz yüzünüz kızarmıyor, hala yumruğu savunuyorsunuz, yazıklar olsun Soylu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 908’e çıktı

Türkiye’deki koronavirüs verilerine ilişkin son sayılar açıklandı.

Yine göz boyuyorlar

Tacettin Çolak yazdı...

İstanbul’da bir haftada 2211 kişi öldü! Koronavirüs değilse ne?

İstanbul'da geçen yıl 1 Nisan'la 7 Nisan arasında 1431 kişi öldü. Bu sene ise 2211. Ölümler yüzde 50 arttı. Koronavirüse kadar sayılar geçen sene ile aynıyken, bu sene hızla çoğaldı. Akıllara 'koronavirüs mü?' sorusu geldi
208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et