Özelleştirme protesto edildi: “Alacasu Halkındır”

Alacasu Koyu'nun özel bir şirkete peşkeş çekilmesi protesto edildi.

HALKWEB-Antalya-Kemer’de Beydağları Sahil Milli Parkı sınırları içindeki ünlü Alacasu (Cennet) Koyu, 20 yıllığına bir özel şirkete peşkeş çekilmesi bugün protesto edildi. Özel şirkete kiralanan Alacasu Koyu ve çevresi, aynı zamanda Phaselis antik kentinin sınırlarını belirleyen 1. derece arkeolojik sit alanı içinde kalıyor.

Çamyuva sakinleri, “Alacasu Halkındır”, “İhaleye İptal”, “Alacasu SOS” yazılı pankartlar açarak sahilde eylem yaptı. Plajda bulunan vatandaşlarda eyleme destek verdi. Çamyuva sakinleri özelleştirmeden vazgeçilinceye kadar direnişe devam edeceklerini açıkladı. Açıklama sırasında, “Cennet’e Uzanan Eller Kırılsın”, ” Halkız, Haklıyız, Ranta Karşıyız” sloganı atıldı.

AKP Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Eylemin ardından sosyal medya hesabından “Halkımızın İstemediği Bir İşi Yapmayız” başlıklı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Girişimlerimiz neticesinde Turizm Bakanımız sn. Mehmet Nuri Ersoy ve milletvekilimiz sn. Mustafa Köse’nin, Tarım ve Orman Bakanımız sn. Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşmeler sonucunda ilçe halkımızın da talebi olan Alacasu (Cennet Koyu)ihalesinin iptali konusu, Tarım ve Orman Bakanımız tarafından yeniden değerlendirmeye alınmıştır. Bu süreci bizlerin sesine kulak vererek yakından takip eden Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize çok teşekkür ediyoruz.”

Alacasu Koyu özel firmaya kiralandı!

Son Haberler