Özel sert konuştu: “AKP-MHP’nin gizli planı: Milli irade hırsızlığı”

CHP AKP ve MHP'nin yaptığı gizli işbirliğine karşı seçim güvenliğini savunmak için çalışmalarını artıracaklarını belirtti.

Siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. TBMM kulisinde CHP ve MHP milletvekilleri arasında kavga çıktı. CHP’li vekiller bu baskına karşın gece 3 civarı ve sabah yasa geçtikten sonra açıklama yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP’li vekiller Meclis önünde yaptıkları açıklamada AKP ve MHP’yi yönetenlerin gizli bir anlaşma yaparak yasayı baskın bir şekilde gece geçirmeye karar verdiklerini belirtti. Özel AKP ve MHP’li vekillerin dahi haberi olmadan alınan bu kararı millete şikayet etti; “AKP’nin MHP ile işbirliği ile yaptığı bu demokrasi hırsızlığına, bu milli irade hırsızlığına bu siyasi yankesiciliğe karşı halkımızı uyarıyoruz” dedi.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/259820697″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/688375000_1920x1160.jpg?r=pad” caption=”AKP ve MHP gizli bir plan yapıp kumpas yasasını geçirmeye karar verdiler”]

Özel bugün sabah ise “Televizyonun olmadığı bir günde, 20 saatte her türlü baskıyı uygulayarak bu yasayı geçirenlerin suçluluk hallerini bu gece gördük. Meydanı tek adama, diktatörlüğe, Saray Rejimine bırakmayacağız!” tweetini paylaştı.

Son Haberler