Salı / 19 Ocak 2021

Özdemir Erdoğan: Zeki Müren kötü bir rol modeldi

Özdemir Erdoğan, Zeki Müren'e ilişkin açıklamasında "Onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi" dedi.

Özdemir Erdoğan, Posta’dan Alev Gürsoy Cimin’e verdiği röportajda Bülent Ersoy için çok daha namuslu ifadesini kullanırken Zeki Müren’e ilişkin “Kötü bir rol modeldi” dedi.

Özdemir’in açıklamaları şöyle oldu:

“Bakın, Zeki Müren ilk defa 1950’de piyasaya çıkmıştır ve o Türkiye’nin ilk rol modelidir. İnsanlarımız onu küçük erkek çocuklarıyla birlikte televizyonda seyretti. Ve onu izleyen erkek çocuklar travmalar yaşadı. Kötü bir rol modeldi. Sonradan bir sürü Zeki Müren’in taklitçileri çıktı. İnsanlar ona özendi. Ben bir insanın eşcinsel olmasından rahatsız olmam ama eğer bu toplum önünde örnek olacak şekilde kullanılıyorsa zararlıdır.

Bakın mesela Bülent Ersoy, çok daha namuslu, çünkü o kadın oldu. Yani erkek çocuklara kötü örnek olmadı. “Ben böyle hissediyorum” dedi ve gitti kadın oldu. Bu kadına kimse bir şey diyemez ama Zeki Müren kötü bir rol modeldi. Aklı başında olan herkes böyle düşünür. Bugün erkekler mini etek giyip oje sürse, makyaj yapsa hoş karşılanır mı? Hem bu tehlikeyi kabul ediyorsunuz hem de sanat uğruna bunu görmezden geliyorsunuz… Bana kalırsa bu büyük bir sahtekarlık ve çelişkidir. Bunu konuşmamak ahlaksızlıktır. Siz böyle bir tehlikenin varlığını kabul ediyorsunuz ama sanat uğruna ağzınızı açıp tek kelime etmiyorsunuz. Bir tek Özdemir Erdoğan konuşuyor.”

Son Haberler