Oyun firması utanmadı: ‘Cinsel istismar’ göndermeli reklam çektiler

Hasbro Oyun Kulübü isimli sosyal medya hesabı "Yılbaşında dışarı çıkmayın" mesajı veren rezalet bir reklama imza attı.

Hasbro Oyun Kulübü isimli sosyal medya hesabı “Yılbaşında dışarı çıkmayın” mesajı veren rezalet bir reklama imza attı.

Söz konusu videoda, arka fonda “Nuri Alço müziği” diye tabir edilen bir müzik çalarken, reklam filminde verilen “cinsel istismar” mesajı izleyenleri hayrete düşürdü.

Reklam filmindeki oyuncuların yaptıkları hareketler ve kullanıkları sözler sert tepkilere neden olurken, Ekşisözlük’te “hasbro yılbaşı reklamı rezaleti” başlığıyla tepki entrylerinin yer aldığı bir başlık açıldı.

“Yılbaşında dışarı çıkma planları yapanlar, sizi böyle alalım!” başlıklı videonun sonunda “tecavüzcü Coşkun” isimli karakterin de görüntülerine yer verildi.

Reklamın cinsel istismar olaylarının gündemde olduğu bir dönemde yapılması büyük tepki çekti. Filme gösterilen ve Ekşisözlük’te yer alan tepkilerin bazıları şu şekilde:

“kimse fark etmemiş galiba ama arkadaki fon müziği “tecavüzcü coşkun” sahnelerinde kullanılan müziktir. bu nedenle rezalet payı 10/10’dur. midem kalktı”

“ilgili reklamda hasbro ile coşkun arasında bir fark göremedim. evinde kalacaksın bana mecbur olacaksın. karton oyunlarimi fahiş fiyata sana satacagim zevk alacaksın diyor bu reklam. bunu yapan ajansta kabul eden firmada hasta ya da ergenler…  iğrenç rezalet”

Son Haberler