Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Otomotiv fabrikaları tıbbi cihaz üretmeye başladı

Volkswagen’den General Motors’a (GM) , Fiat ve Ferrari’den Tesla’ya kadar dünyada birçok otomotiv devi, hastaneler için ihtiyaç durumuna göre maske ve solunum cihazı üreteceklerini açıklarken, Türkiye’de de otomotiv sanayi maske üretimine başladı.

206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

Hafta başında, “Biz otomotivciler iyi mühendislik ve üretim becerisine sahibiz. Her şeyi yapabiliriz. Destek olunursa üretiriz” açıklaması yapan Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Başkanı ve Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, bugün bu konudaki yeni gelişmeyi aktardı.

SEKTÖRE YAYACAĞIZ

Konunun geldiği nokta ile alakalı güncelleme yapacağını açıklayan Yenigün, “Son iki gündür Sanayi ve Sağlık Bakanlığı ile bakan yardımcılarımızla irtibattayız. Maske üretimi konusunda 3D yazıcı ve basit kalıplarla komponent üretimine başladık” dedi. Yenigün, şu an için Ford Otosan olarak üretime başladıklarını ancak geliştirme konusu tamamlandığında üretim ihtiyacına göre diğer firmalara da yayabileceklerini aktardı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,910BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et