Otomotiv fabrikaları tıbbi cihaz üretmeye başladı

Volkswagen’den General Motors’a (GM) , Fiat ve Ferrari’den Tesla’ya kadar dünyada birçok otomotiv devi, hastaneler için ihtiyaç durumuna göre maske ve solunum cihazı üreteceklerini açıklarken, Türkiye’de de otomotiv sanayi maske üretimine başladı.

208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et

Hafta başında, “Biz otomotivciler iyi mühendislik ve üretim becerisine sahibiz. Her şeyi yapabiliriz. Destek olunursa üretiriz” açıklaması yapan Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Başkanı ve Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, bugün bu konudaki yeni gelişmeyi aktardı.

SEKTÖRE YAYACAĞIZ

Konunun geldiği nokta ile alakalı güncelleme yapacağını açıklayan Yenigün, “Son iki gündür Sanayi ve Sağlık Bakanlığı ile bakan yardımcılarımızla irtibattayız. Maske üretimi konusunda 3D yazıcı ve basit kalıplarla komponent üretimine başladık” dedi. Yenigün, şu an için Ford Otosan olarak üretime başladıklarını ancak geliştirme konusu tamamlandığında üretim ihtiyacına göre diğer firmalara da yayabileceklerini aktardı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.

‘Saray’ın 1 gününü finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp göndermesi gerekiyor’

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, “Saray’ın sadece 1 günlük harcamasını finanse etmek için 877 bin yurttaşın Korona yazıp 8119’a göndermek gerekiyor” ifadeleriyle yardım kampanyası başlatan iktidarın israfını gözler önüne serdi.

Yargıtay’ın başına geçen Ethem Sancak’ın eniştesinden Erdoğan’ın kampanyasına zorunlu bağış dayatması: En az 1000 TL!

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca da hakim ve savcılar başta olmak üzere diğer çalışanlardan kampanyaya destek olunmasını istedi.
208,792BeğenenlerBeğen
7,497TakipçilerTakip Et