Osmanli torunu Nilhan Osmanoğlu İngiliz işbirlikçisi dedesini Milli Mücadele Lideri ilan etti

Osmanlı Hanedanı'nın hayattaki 15 kadın üyesinden biri olan Nilhan Osmanoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderide son Osmanlı Padişahı Vahdettini Milli Mücadele kahramanı İlan etti.

207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Osmanlı torunu olan Nilhan Osmanoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Vahdettin’i Milli Mücadele’nin başlatıcısı olarak ilan edip devlet eliyle yapılan bir operasyon olduğunu iddia etti.

Ancak Milli Mücadele Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında ölüm ilanı yayınlayan Vahdettin 16 Ekim 1922 tarihinde İngiliz zırhlısı Malaya ile İstanbul’dan ayrılmış ve ülkesini terk etmişti. Osmanoğlu’nun Vahdettin’i Milli Mücadele lideri olarak adlandırıp Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaması dikkat çekti.

Osmanoğlu, “Milli mücadele fikri için başta Sultan Vahidüddin han’ı sonrasında görevlendirdiği tüm paşaları ve kahraman halkımızı rahmet ile anıyoruz. Bu Devlet ağaç kavuğundan çıkmadı! #19MAYIS1919 Paşa’nın Samsun yolculuğu zaten gizli değildir, bir “devlet operasyonu”dur!” ifadelerini kullandı.

 

loading...

10 YORUM

  1. bu toprakların asıl sahibi konuşmuş. çok ta doğru konuşmuş. Denize döktüğünüz(!) bütün düşmanlarınızla dost olan siz bi bu toprakların asıl sahipleri Osmanlı ile dost olmadınız. Yoksa Osmanlı mı işgalciydi?

  2. İngilizler Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Sivas bölgelerinde silahlı kuvvetler kurulduğunu öne sürerek 21 Nisan 1919 da hükümete ağır bir protesto verdiler. Hükümet Samsun bölgesindeki durumu yerinde incelenmesi için Mustafa Kemal Paşa yı görüşmek üzere makama çağırdılar… İşbirlikçi vahdettin M. Kemal Paşa yı
    Bu nedenle Samsun a gönderdi.

  3. komik olmuş,istanbul’un işgalini önleyemeyen padişah,m.kemal’in yerine anadolu’ya geçip istiklal ateşini yakamayan padişah tabiki hanedanlık yönetiminin kaldırılıp yerine cumhuriyet idare şeklinin gelmesine bozulur,kızar…cumhuriyet’in bu millete getirdiği kazanımlardan en önemlisi kendini yönetecek kadroyu sandıkta seçmesi çok önemlidir,çoğulcu parlamenter ve c.başkanlığı yönetim sistemi kargaşa kaos ve koalisyonları önlemiştir,ülkenin acil sorunlarını tek elden ivedi bi şekilde çözülmesinin önü açılmıştır…saygılar

  4. ingilizlerle anlaşıp cumhuriyeti kuran mustafa kemelmi 600 yıllık bu toprakların hakimi osmanlı padişahamı işbirlikci siz milletle dalgamı geçiyorsunuz ey kamalistler

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et