Halkweb Haber Merkezi

Daha önce Ekrem İmamoğlu’nun sandıkları koruyun çağrısına “size sokakları dar ederiz” diyerek tehdit mesajı gönderen Osmanlı Ocakları yine sahnede.

Osmanlı Ocakları Başkanı Kadir Canpolat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı. Ekrem İmamoğlu’nun söylemediği ifadeleri söylemiş gibi paylaşan Canpolat, “Bu milleti birbirine düşüremeyeceksiniz” dedi. Canpolat’ın paylaşımında Ekrem İmamoğlu fotoğrafı ve şu cümleler bulunuyor:

“Mazbatamı vermezseniz işler çok daha fazla karışır. Eğer akp sesini kesmez ve YSK mazbatamı bir an evvel vermezse avrupalı dostlarımızla birlikte ülkeyi kaosa sürükler ve iç savaş çıkarırız. -Ekrem İmamoğlu”

Kadir Canpolat’ın bu provakatif mesajının ardından sosyal medyada da tepkiler gecikmedi.

Ekrem İmamoğlu sandıkları korumaya çağırdı, Osmanlı Ocakları tehdit etti: “Size sokakları dar ederiz”

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz bu provokasyona “Ülkede iç savaşı ancak vatan hainleri, emperyalizmin uşakları ve aptallar ister. Bu tür kışkırtıcı haberlere, yalanlara, karşıt düşüncede olanlara hakarete varan tavır ve provokasyon içeren tutumlara karşı uyanık olmak ve alet olmamak vatandaşlık görevidir” sözleriyle tepki gösterdi.

KADİR CANPOLAT KİMDİR? 

Osmanlı Ocakları’nın başkanı olarak bilinen Kadir Canpolat daha önce de FOX Ana Haber spikeri Fatih Portakal’a yönelik tehditleriyle gündeme gelmişti. Portakal’a siyah çelenk gönderen Canpolat “Bilmelisin ki; en az yüzde 52 evlerinde dişlerini sıkarak beklemektedir” demişti. Bu açıklamanın ardından Fatih Portakal’ı portakal yiyerek protestolarını devam ettirdi.