Mizah sitesi Zaytung, art arda gelen bu hamlelerden sonra AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ile dalga geçen bir haber yayınladı. Başlığı, “Seçim Sloganını ‘Daha da güzel olacak’ şeklinde belirleyen AK Parti’den yeni hamle: Binali Yıldırım Bir Dizi Estetik Operasyon İçin Bıçak Altına Yatıyor…” olan haber ve görseli şöyle:

Yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde son olarak ”Daha da güzel olacak” sloganını sahiplenen AK Parti’den yeni bir hamle daha geldi…

Konuyla ilgili olarak basına konuşan AK Parti’ye yakın bir kaynak, Ekrem İmamoğlu’nun ”Her şey çok güzel olacak” sloganını bir adım ileriye taşıyarak ”Daha da güzel olacak” şeklinde kendi kampanyalarına uyarlama hamlesinin seçmende olumlu karşılandığını belirterek şunları kaydetti:
“Biliyorsunuz ilk olarak ‘çünkü çaldılar’ şeklinde bir slogan belirlemiştik ancak hem altını tam dolduramamaktan hem de seçmende negatif, kavgacı bir çağrışım yaptığından biraz nasıl diyeyim, biraz böyle kendimiz çalıp kendimiz oynar gibi bir durum oluştu. Onun yerine İmamoğlu’nu izleyip o ne yapıyorsa aynısını daha güçlü bir vurguyla yapma stratejisi üzerinden gitmeye karar verdik. Sonuçta da böyle bir slogan ortaya çıktı. Tamam çok yaratıcı değil belki ama en azından seçmenin yüzünü güldürmeyi başardık. Bu da bir şeydir yani…”

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu’nun talimatlarını kendine seçim vaadi yaptı

15 GÜN İÇİNDE YENİ YÜZÜYLE SAHADA OLACAK
Yeni slogana gelen olumlu geri dönüşlerin ardından bu stratejiyi bir adım ileriye taşıyarak Ekrem İmamoğlu’nun görünüşünü de kopyalama yönünde bir karara varıldığını açıklayan AK Partili yetkili, “Önce acaba balmumundan maske yapıp onu mu taksak diye düşündük ama önümüz yaz. Maske güneşin altında erirse istenmeyen manzaraların ortaya çıkması riski var. Onun yerine daha kesin bir çözüm olan estetik operasyon seçeneğinde karar kıldık. Binali Bey’i de daha genç bir görünüme kavuşacağını söyleyerek ikna ettik. Hakkımızda hayırlısı artık” sözleriyle yeni seçim stratejisinin ortaya çıkış öyküsünü aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem İmamoğlu’ndan esinlendi: Daha güzel olacak

 

Önümüzdeki günlerde bıçak altına yatacak olan Yıldırım’ın, geçireceği bir dizi estetik operasyonun ardından en geç 15 gün içinde yeni yüzüyle seçmenlerin karşısında olması beklenirken, kalan sürede çarşıda pazarda halkın arasına karışıp mümkün mertebe genç ve dinamik bir görüntü vermeye çalışarak en azından İstanbullular arasında bir kafa karışıklığı yaratmayı hedefleyeceği de son olarak gelen bilgiler arasında.”