Çarşamba / 8 Temmuz 2020

Önce Cübbeli Ahmet ardından Perinçek’in kanalı… Kaftancıoğlu neden hedef tahtası oldu?

Önce Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ardından Doğu Perinçek'in Genel Başkanlığını yaptığı Vatan Partisi'nin kanalı Ulusal Kanal Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef aldı. Cübbeli Ahmet'in ve Ulusal Kanal'ın eski Twitter mesajları üzerinden Kaftancıoğlu'nun hedef alınması perde arkasında başka hesap mı var sorusunu akıllara getirdi. 

206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Halkweb Haber Merkezi

Önce Cübbeli Ahmet Hoca adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ardından Doğu Perinçek’in Genel Başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’nin kanalı Ulusal Kanal Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef aldı. Cübbeli Ahmet’in ve Ulusal Kanal’ın eski Twitter mesajları üzerinden Kaftancıoğlu’nun hedef alınması perde arkasında başka hesap mı var sorusunu akıllara getirdi.

CÜBBELİNİN DERDİ İHALE

Cübbeli Ahmet Hoca, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bak İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘devlet katil değil, seri katil’ diyor. Devletimiz, hükümetimiz buna göz yummamalı. Buna milletimiz de göz yummaz” demişti.

İmamoğlu’nun mazbatayı alamadığı süreçte İBB’nin Cübbeli Ahmet’in damadına iki milyonluk “ballı ihale” verdiği ortaya çıkmıştı. İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihale  Mahmut Ünlü’nün damadı Esat Palazoğlu ve ağabeyi Muhittin Palazoğlu’na verilmişti.

Ulusal Kanal’da yer alan haberde ise, “Habertürk TV’deki canlı yayına telefonla bağlanıp cevap hakkını kullanan CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu, terör örgütü PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ı terörist olarak görüp görmediğine dair soruya “2013’te ne söylediyse aynısını düşünüyorum, görüşlerim değişmedi” yanıtını verdi.” ifadeleri kullanılmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ulusal Kanal’da yer alan habere tepki gösterdi ve haberde sarf ettiği ileri sürülen cümlelerin ispatlanmasını talep etti.

Peki tüm bu saldırıların arkasında ne var?

VATAN PARTİSİ’NİN DERDİ NE? 

31 Mart seçim sonuçlarının ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek önce “AKP bitmiştir” dedi ardından iktidara “Milli mutabakat hükümeti” çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye İttifakı” sözlerinin ardından Ankara’da kulisler hareketlendi. İçinde Perinçek’in de bulunacağı yeni kabinenin planlandığı iddiaları siyasilerin dilinde. İddiaya göre Perinçek yeni kabinede İçişleri Bakanı olarak görev almak istiyor.

KABİNE SAVAŞI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin de yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanlığı için bir isim verdiği bilgisi eski AKP’li Emin Şirin tarafından dile getirildi.

Ancak CHP’de yeni kabineye katılmak isteyen ekip olduğu kadar buna doğrudan karşı çıkan bir ekip de var.

CHP’de yeni kabinede yer almak isteyen ekip Oğuz Kaan Salıcı’nın başını çektiği 10 Aralık Hareketi…

Canan Kaftancıoğlu da parti içi mücadelede bu ekiple birlikte hareket ediyor.

İstanbul seçimlerinin kazanılmasında Ekrem İmamoğlu uyumlu bir çalışma ve yeni kabine savaşı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef haline getirdi.

İBB’nin rantını yiyen Cübbeli Ahmet’in ve Ulusal Kanal’ın peş peşe Kaftancıoğlu’nu hedef almasının arkasında bu gerçek yatıyor.

 

 

 

Şentop yeniden Meclis Başkanı seçildi

Üçüncü turun sonunda 328 oy alan Mustafa Şentop, yeniden TBMM Başkanı oldu.

Bakan Varank’ın ‘İstanbul’da su kuyruğu’ diye paylaştığı fotoğraf 2016 yılına ait çıktı

CHP'li Yıldırım Kaya, İstanbul'un Şile ilçesinde çekilen 'su kuyruğu' fotoğrafına tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a seslenen Kaya, söz konusu fotoğrafın 2016 yılına ait olduğunu belirterek "Film sizin dönemde çekilmiş" dedi.

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.
206,984BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et