Ömer Halisdemir’in annesi toprağa verildi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci generali vurduktan sonra öldürülen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in vefat eden annesi Fadimana Halisdemir'in cenazesi, Niğde'de toprağa verildi.

Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 69 yaşında hayatını kaybeden Halisdemir’in cenazesi, Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesindeki Hamzalı Camisi’nde cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından, oğlu Ömer Halisdemir’in kabrinin de bulunduğu mezarlıkta defnedildi.

VATANDAŞLAR TÜRK BAYRAKLARIYLA MEZARA GELDİ

Çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla mezarlığa geldi. Fadimana Halisdemir’in cenazesinin taşındığı salda Ömer Halisdemir’in fotoğrafı da taşındı.

Törene, Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin, kardeşleri Doğan, Savaş ve Soner Halisdemir’in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, AK Parti Niğde milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Erdoğan Özegen, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer de yer aldı.

ÖMER HALİSDEMİR’İN KABRİNDE DUALAR OKUNDU

Cenaze törenine katılanlar, Ömer Halisdemir’in aynı mezarlıktaki kabri başında da dua okudu. Ömer Halisdemir’in eşi Hatice ile çocukları Ertuğrul ve Elif Halisdemir de Ankara’dan gelerek taziyeleri kabul etti.

Anne Fadimana Halisdemir, dün Niğde’nin Aşağı Kayabaşı Mahallesi’ndeki kızının evinde rahatsızlanmış, oğlunun adını taşıyan Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Son Haberler