Ömer Faruk Eminağaoğlu’ndan üç devrim yasasını unutan muhalefete üç cümleyle cumhuriyetçilik dersi

Eski YARSAV Başkanı Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu 3 Mart 1924'te kabul edilen üç devrim yasasına ilişkin siyasetin sessiz kalmasına sitem etti. Eminağaoğlu, "3 Mart'ta kabul edilen üç devrim yasası Cumhuriyet'in temeli... Hangi partiden bugün üç devrim yasası ile ilgili açıklama yapılmış..." dedi.  

Eski YARSAV Başkanı Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu 3 Mart 1924’te kabul edilen üç devrim yasasına ilişkin siyasetin sessiz kalmasına sitem etti. Eminağaoğlu, “3 Mart’ta kabul edilen üç devrim yasası Cumhuriyet’in temeli… Hangi partiden bugün üç devrim yasası ile ilgili açıklama yapılmış…” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Eminağaoğlu, Diyanet’in de varlık nedeninden uzaklaştığını vurgulayarak “Diyanet İşleri Başkanlığı varlık nedeninden uzaklaştı… Şeriye Vekaletini aratmayan uygulamaların içinde… Dini sömüren iktidarın da arka bahçesi oldu… Her zaman yakınılan bu konudan, DİB’nın kurulduğu bu gün hiç bir tepki yok. Seçimlerin olması hiç bir şeyi değiştirmemeli…” ifadelerini kullandı.

Eminağaoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Erdoğan’ın “Nerede kaldı bu süt?” sorusuna İmamoğlu’ndan cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a”Sayın Cumhurbaşkanının bahsettiği süt dağıtımı 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Bizim dönemimizde veren el, alan eli görmeyecek. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.

AKP’li vekilden AKİT muhabirine: “Sen benim hakkımda nasıl haber yaparsın lan”

Gerici Yeni Akit’in web sitesi muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir’in, kumar oynarken görüntüledikleri AKP’li isimlerin saldırısına uğradıkları iddia edildi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Rahşan Ecevit, Devlet Mezarlığı’nda eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.
209,996BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et