Cumartesi / 8 Mayıs 2021

Olmadı Paşa!!!

201,709BeğenenlerBeğen
8,693TakipçilerTakip Et

Size yapılanlar “İletişim Kazası” değil. Burun sürtme operasyonu.

Bunu göremeyecek kadar kurmaylıktan uzaklaşmış olamazsınız. Öyleyse sekiz gün size çektirilen işkencenin sonunda kalkıp şu lafları etmenin alemi var mı?!

“TAM ANLAMIYLA BİR İLETİŞİM KAZASI”

“Adli kontrolle serbest bırakılan şüphelilerden emekli Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Haklı tarafta, doğru tarafta olmak bunlar önemli. Bu kadar basit bir basın açıklamasından bu aşamaya gelmek de tam anlamıyla bir iletişim kazası. Ama bu kazanın nedenini bizde aramayın. Metin çünkü çok net, iyi niyetle hazırlanmış bir metin ama bu… Yine de hukuk sistemine, adalet sistemine ve polis teşkilatına kendi adıma teşekkür ediyorum.” dedi.

https://tele1.com.tr/serbest-birakilan-amiralden-aciklama-iletisim-kazasi-368261/

Yahu onlar bilmiyor mu “basit bir basın açıklamasından bu aşamaya gelme”nin hukuken mümkün olmadığını?

Onlar bilmiyorlar mı; sizin yaşınızda sizin konumunuzda 104 değil 1004 Amiral bir araya gelse de darbe-marbe yapamayacağını?

Onlar bilmiyorlar mı; sizin Deniz Hukukuna vakıf olduğunuzu,  Montrö’yü de Lozan’ı da çok iyi bildiğinizi ve bu nedenle Ulusal çıkarlarımızın nerede olduğunu kavradığınızı?

Onlar bilmiyorlar mı; sizin Laikliği, Cumhuriyeti, Mustafa Kemal’i ve Tam Bağımsızlığı savunduğunuzu, Montrö’ye sahip çıktığınızı?

Onlar bilmiyorlar mı; sizin iki sayfalık açıklamanızın Anayasal çerçevede bir ifade özgürlüğünün kullanılması olduğunu?

Onlar bilmiyorlar mı; bu açıklamayı darbe diye nitelemenin hukuken mümkün olmadığını?

Elbette biliyorlar.

Ama onlar, hukuka uygun davranmak diye bir anlayışa sahip değiller ki…

Kısa günde kırk kere yalan söylerler, kanunsuzluk yaparlar.

Size de öyle davrandılar.

Sizi tutuklamadıkları için seviniyorsunuz.  

Tamam tutuklanmadığınız elbette iyi oldu. 

Ama verilen İl dışına ve Yurtdışına çıkış yasağı şeklindeki Adli Kontrol kararları da rencide edici değil mi? Örneğin, bir yakınınız hasta olsa ya da memleketinizde bir miras işiniz olsa İl dışına çıkamayacaksınız. 

Dahası Ankara Terörle Mücadele’nin nemli delhizlerinde hiçbir ifade almadan yedi gün bekletilmek, sekizinci gün sabahlara kadar; sorgu, savcılık, mahkeme önlerinde süründürülmek işkencenin daniskası değil mi?

Ömrünü bu vatana ve onun bağımsızlığına hizmet etmeye adamış ve öyle yetiştirilmiş sizlere bu işkence hak reva mı?

Elbette değil. 

Bunlar, “Yargı reformu yapıyoruz”, “artık kimse gece yarısı operasyonları ile evinden alınmayacak” diye topluma şirin görünmeye çalıştıkları günlerde, gece yarısı baskınlarıyla sizi evlerinizden aldılar.

Ergenekon operasyonlarının kötü bir kopyası ile size terör suçlusu muamelesi yaparak diğer ordu mensuplarına ve sol muhalefete gözdağı vermek istediler. 

Baksanıza yılan yuvası tarikat evinde sarıklı “ibadet” resmi veren meczuba bir işlem yaptılar mı? Araştırıyorlar mış(!!!)

Yetmez mi?

Bazılarınızın üyesi olduğu partiler bile satışa getirdi sizleri. 

Bildiriyi kaleme alanınızın partisi “zevzek”ler dedi. 

Soroscu Kemal de “yapay gündem” dedi, o kadar. “Darbeci görünürüm” diye Avukatlarını bile göndermedi yanınıza. Ailelerinize sahip çıkmadılar. 

Yine siz dahil bir kısmınızın yazılar yazdığı, TV programları yaptığınız Perinçek taifesi de anında “vatan haini” ilan ediverdi sizleri.

Velhasıl tıpkı Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Odatv operasyonları gibi sizin maruz bırakıldığınız bu “operasyon”un da AKP’gillerin yargı sopasıyla gerçekleştirdiği siyasi bir saldırı olduğu açık seçiktir. 

Yani ortada bir “yanlış anlama” yoktur, “kaza” yoktur.

O nedenle teşekkür edilecek bir kurum da yoktur. 

Dolayısıyla, ilk günden itibaren destek amacıyla yanınıza gelen Sayın Ömer Faruk Eminağaoğlu ve HKP’li Hukukçuların müdafiiliklerini neden kabul etmediğiniz bu açıklamalarınızdan sonra şimdi daha iyi anlaşılıyor.

Çünkü siz, bunlara savunma yapmak değil, tam tersine sorular sorarak yaptıklarının kanunsuzluk olduğunu vurgulamaktan çok uzaktaymışsınız.

Siz, Laikliği, Cumhuriyeti, Mustafa Kemal’i ve Tam Bağımsızlığı savunduğunuz, Montrö’ye sahip çıktığınız için cezalandırma amacıyla, tam da Amerika’nın “Karadeniz Dünya’ya açılmalıdır” açıklamasını yaptığı sırada gözaltına alındığınızı kavramaktan çok uzakmışsınız.

Bunlar sizi ABD’ye hoş görünmek için ve teslimiyetin ifadesi olarak derdest ettiler paşa, anlasana!!!

 

Yazarın Diğer Yazıları

[adinserter block="6"