Sosyal Medya

Olay yaratacak haber: Çağlayan Adliyesi’nin sahibi Bülent Ersoy çıktı

Gündem

Olay yaratacak haber: Çağlayan Adliyesi’nin sahibi Bülent Ersoy çıktı

Bu haberimizde, Çağlayan Adliyesi’nde görülen bir davadan, gözaltına alınan kişilerin ifadelerinden bahsetmeyeceğiz… Bu haberde, adliyede çalışan emekçilerin yaşadıkları yer alıyor…

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi, ilk kurulduğu günden bugüne, “Avrupa’nın en büyüğü” olmasıyla anlatıldı. Adliyedeki duruşma salonlarında, Türkiye’nin gündemine oturan onlarca dava görüldü, görülmeye de devam ediliyor.

Bu haberimizde, Çağlayan Adliyesi’nde görülen bir davadan, gözaltına alınan kişilerin ifadelerinden bahsetmeyeceğiz…

Bu haberde, adliyede çalışan emekçilerin yaşadıkları yer alıyor.

BAŞSAVCI VEKİLİ DEVREYE GİRDİ

“Avrupa’nın en büyüğü” olan adliyede, 35 çay ocağının ve 2 kafeteryanın işletmesi aynı şirkete ait.

120 çalışan, adliyenin kapısı açıldığı andan kapanana kadar her gün binlerce kişiye hizmet veriyor.

Ancak iddia o ki…

Adliyede çalışan hakim, savcı, memurlara, yolu Çağlayan’a düşen avukatlara ve vatandaşlara çaylarını, yemeklerini hazırlayan emekçiler maaşlarını alamıyor.

Düşünün; emekçiler Ocak ayının maaşını Mart ayında aldı. Geçen ayın maaşını ise hala alamadı.

Edindiğimiz bilgiye göre:

Aralıklarla nükseden maaş sorununda, çalışanlar yeri geldi, idari işlerden sorumlu başsavcı vekiline şirketi şikayet etti. Şirket, başsavcı vekilinin baskısı üzerine bazı ödemeleri yaptı.

ŞİRKETİN DİKKAT ÇEKEN SAHİBİ

Peki kim bu şirketin sahibi?

Adliye koridorlarında konuşulanlara göre, şirketin görünen ismi Mehmet Fevzi Siverek.

Siverek, 2016 yılında da Çağlayan ve Kartal Adliyesi’nin yemekhanelerinde çalışan işçilerin alacaklarını alamadıkları için eylem yapmasıyla gündeme gelmişti. Adliye yemekhanesi için yeniden ihale yapılırken, ihaleyi daha önce kirayı ödeyemediği için sözleşmesi iptal edilen ve memurlara saldıran Siverek’in yöneticisi olduğu, yeni kurulan AK-ER firması kazanmıştı.

Ve asıl bomba iddia ise şu:

Mehmet Fevzi Siverek’in adliyedeki yemek şirketinin “görünen yüzü” olduğu, şirketin asıl sahibinin ise sanatçı Bülent Ersoy olduğu ileri sürülüyor. Bu iddia Çağlayan Adliyesi’nde çalışan emekçilerin de sürekli dile getirdiği bir konu.

Bülent Ersoy, 2013 yılında ekranlara gelen “Popstar” yarışmasının finalinde yaptığı konuşmada “Başdanışmanım Fevzi Siverek’e teşekkür ederim” demişti. Siverek, yine aynı dönemde ekranlara gelen Bülent Ersoy Show’un yapımcısı olarak da biliniyor.

Gündem Kategorisinden...

Yukarı
*