Okulda AKP çöplüğü

AKP Tire İlçe Örgütü, Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi’nde dün akşam iftar verdi. Ancak sabah saatlerinde çocuklarını okula getiren veliler, çöplük manzarasıyla karşılaştı.

Velilerin ihbarı üzerine manzarayı görüntüleyen CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, okulda görevli bir kadın tarafından engellenmek istendi. Şenoyar’ın CHP’li ilçe belediyesinden yardım istemesi üzerine, okul belediye görevlileri tarafından temizlendi.

İftarın kaymakamlık oluru bulunmadan yapıldığını belirten Şenoyar, “Velilerden gelen şikayet üzerine sabah saatlerinde okula gittim. Çocuklar ilk teneffüslerine çıkıyorlardı. Bahçe, çocukların oyun alanları çöplük gibi olmuştu. Yıllardır Tire’deyim, ilk kez böyle bir olayla karşılaştım. Çocuklara alışkanlığını öğretecek bir kurumun bahçesi, bir siyasi partinin iftarından sonra bu duruma mı gelmeliydi? Çocuklara örnek olmamız gerekirken, tam tersi yapılıyor.” dedi.

Okul bahçesinin AKP’nin iftarı için kullanılmasına da tepki gösteren Şenoyar, “Hangi siyasi irade olursa olsun, okul böyle bir etkinliğe açılmamalıydı. Üstelik kaymakamdan izin de alınmamış. Siyasi iradenin müdüre baskısıyla yapılmış. AKP il başkanı da iftara katılmış. HDP, CHP aynı etkinliği yapmak isteseydi, izin verilir miydi? AKP’lere son sözüm şu: Verdiğiniz iftarı Allah kabul etsin ancak unutmayın, temizlik imandan gelir” diye konuştu.

İzmir Milletvekili Zeynep Altıok da görüntülerle ilgili sosyal medya hesaplarından, “CHP demek çöp demektir’ diyenler iftar açmış” mesajını paylaştı.

Tarihi surda Millet Balkonu

Diyarbakır’ın UNESCO koruması altındaki surların hemen dibinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve TOKİ’nin ihalesiyle 6 ayda tamamlanan ‘Millet Bahçesi’ projesi kapsamında, tarihi sura balkon yapıldı. Surların dibine de beton dökülürken, önüne de istinat duvarı örüldü.

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.
209,940BeğenenlerBeğen
4,671TakipçilerTakip Et