Okulda AKP çöplüğü

AKP Tire İlçe Örgütü, Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesi’nde dün akşam iftar verdi. Ancak sabah saatlerinde çocuklarını okula getiren veliler, çöplük manzarasıyla karşılaştı.

208,770BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et

Velilerin ihbarı üzerine manzarayı görüntüleyen CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, okulda görevli bir kadın tarafından engellenmek istendi. Şenoyar’ın CHP’li ilçe belediyesinden yardım istemesi üzerine, okul belediye görevlileri tarafından temizlendi.

İftarın kaymakamlık oluru bulunmadan yapıldığını belirten Şenoyar, “Velilerden gelen şikayet üzerine sabah saatlerinde okula gittim. Çocuklar ilk teneffüslerine çıkıyorlardı. Bahçe, çocukların oyun alanları çöplük gibi olmuştu. Yıllardır Tire’deyim, ilk kez böyle bir olayla karşılaştım. Çocuklara alışkanlığını öğretecek bir kurumun bahçesi, bir siyasi partinin iftarından sonra bu duruma mı gelmeliydi? Çocuklara örnek olmamız gerekirken, tam tersi yapılıyor.” dedi.

Okul bahçesinin AKP’nin iftarı için kullanılmasına da tepki gösteren Şenoyar, “Hangi siyasi irade olursa olsun, okul böyle bir etkinliğe açılmamalıydı. Üstelik kaymakamdan izin de alınmamış. Siyasi iradenin müdüre baskısıyla yapılmış. AKP il başkanı da iftara katılmış. HDP, CHP aynı etkinliği yapmak isteseydi, izin verilir miydi? AKP’lere son sözüm şu: Verdiğiniz iftarı Allah kabul etsin ancak unutmayın, temizlik imandan gelir” diye konuştu.

İzmir Milletvekili Zeynep Altıok da görüntülerle ilgili sosyal medya hesaplarından, “CHP demek çöp demektir’ diyenler iftar açmış” mesajını paylaştı.

Mehmet Ceyhan: Ölüm oranımız Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil, yüzde 7!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşlara dışarı çıkmama çağrısını yenileyerek, “Ölüm oranımız, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil. Ölüm oranımız yüzde 7 civarında. Bir süre artan test sayısına rağmen vaka sayısı durduğu zaman o zaman bu iş durdu diyebileceğiz. Şu anda biz işin daha başındayız. Biz 30 bin test yaptığımızda daha çok vaka ile karşılaşacağız” dedi.

CHP’nin doktor vekili Adıgüzel: Eylül’e kadar sürerse 50 milyon insanımız enfekte olacak bir milyon insanımızı kaybedebiliriz.

CHP’li doktor milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Adıgüzel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında başarılı yorumlarına katılmadığını belirtti. Sürecin başarısız yürütüldüğünü belirten Adıgüzel, "Bence işini yapmaya çalışan bir adam ama başarılı değil." dedi. 

Erdoğan’ın kampanyasında toplanan paranın tutarı belli oldu

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca: 79 hastamızı kaybettik, 2456 yeni vaka var

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 79 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, toplam can kaybının 356'ya ulaştığını bildirdi.

Belediye başkanlarıyla görüşen Erdoğan’dan bağış açıklaması: Kendilerini devletin üstünde görenlere milletimiz hak ettiği cevabı verecektir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans ile yapılan belediye başkanları toplantısı sonrası açıklama yaptı.
208,770BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et