ODTÜ’de provokasyon hazırlığı: 4-5 araba gideriz, kırım yapılabilir…

207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et

Ankara’da MHP’ye yakın Türk Eğitim-Sen’in çağrısıyla ve “Cumhuriyet Yürüyüşü” adı altında ODTÜ’ye faşist grupları üniversiteye taşımaya yönelik bir provokasyon hazırlığı yapılıyor.

Yarın (23 Ekim Çarşamba) saat 12.30’da yapılacağı duyurulan sözkonusu yürüyüş öncesi MHP’nin gençlik teşkılatlarının parti üyelerine ODTÜ’ye gelmeleri için çağrı yaptığı ve “Her herhangi bir durumda kırım yapılabilir” uyarısının yer aldığı mesajlar yayımladığı öğrenildi.

Yapılan çağrıda şöyle deniyor:

“Cümleten selamın aleyküm arkadaşlar Çarşamba Günü ODTÜde yürüyüş olacak. Ülkücüler olarak yıllar sonra ilk kez girilecek. Saat 12-2 arası olacak Başkent Üniversitesi teşkilatı olarak katılım sağlamamız gerekiyor herhangi bir durumda kırım yapılabilir. Okuldan 4-5 araba çıkar gideriz çok önemli bir dersi olmayan herkes katılmaya çalışsın en az 20 kişi orda olmamız gerek katılamayacak büyük mazereti olanlar @⁨Ali Yılmaz⁩ reise dönüş yapsınlar”

ODTÜ YÖNETİMİNE AÇIKLAMA ÇAĞRISI
Olay üzerine ODTÜ Öğrencileri imzalı yapılan açıklamada, çarşamba günü 11.30’da Rektörlük önünde basın açıklaması yapılacağı belirtilirken şöyle denildi:

“ODTÜ’ye “hainlere karşı birlikteliğimizi gösterelim” diyerek “fetih” havasında girmek isteyen ve “kırım” çağrısı yapan AKP-MHP iktidarı uzantıları, üniversitelerde öğrencilere yaşayış biçimleri ve politik görüşleri nedeni ile saldırmayı kendilerine politik bir ihtiyaç olarak görüyor. Örneğin bu grupların bulundukları üniversitelerde öğrencilere “oruç tutmadıkları” için ya da “küpe taktıkları” gerekçesiyle saldırdıkları biliniyor. Ankara’nın farklı üniversitelerinden araçlarla ODTÜ’ye gireceklerini açıkça ifade eden bu grupların tehditleri karşısında ODTÜ yönetimi sessizliğini koruyor. Üniversite öğrenci toplulukları etkinlikleri gerekçesi ile soruşturma geçirirken, ODTÜ’ye dışarıdan “kırım yapma” tehditleriyle organize edilen, çeşitli saldırılara zemin hazırlayan bir eyleme göz yumuluyor. ODTÜ bileşenlerinin tümüne yönelik olan bu saldırı karşısında ODTÜ yönetimi acilen bir açıklama yapmalı, öğrencilerin güvenliğinin nasıl sağlanacağına ilişkin kamuoyunu bilgilendirmelidir.”

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Selam vermeyi bilmeyen Hulusi Akar açıklasın… Peki 29 sakıncalı albay darbe girişimi öncesinde neden terfi ettirildi?

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 
207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et