O rektörden Binali Yıldırım’ı kızdıracak hareket

Nükhet Hotar, Binali Yıldırım’ın fotoğrafını geçen hafta makam odasından kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılının Temmuz ayında altı üniversitenin rektör atamasını yaptı. Atama yapılan isimlerden biri dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kuruluşundan bu yana AKP’de siyaset yapan, AKP Genel Başkan Yardımcısı olan Prof. Dr. Nükhet Hotar’ı Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne (DEÜ) atamıştı.

DEÜ Rektörü Nükhet Hotar, geçen hafta makam odasında dikkat çeken bir değişiklik yaptı. Hotar’ın makam koltuğunun arkasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, TBMM Başkanı ve AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Binali Yıldırım’ın fotoğrafları yan yana asılıydı. Ancak, Nükhet Hotar, geçen hafta Binali Yılıdırım’ın fotoğrafını makam odasından kaldırdı. Akıllara, “Acaba Yıldırım İBB adayı olduğu için mi fotoğrafı kaldırıldı” sorusu geldi. Fakat Binali Yıldırım’ın AKP’den İBB adayı olacağı aylarca konuşulmuş, 2018 yılının Aralık ayında da resmen açıklanmıştı. Nükhet Hotar ise, Yıldırım’ın fotoğrafını geçen hafta makam odasından kaldırdı.

İşte Nükhet Hotar’ın 7 Ocak’ta, 8 Ocak’ta ve son yaptığı paylaşım:

o-rektorden-binali-yildirimi-kizdiracak-hareket

o-rektorden-binali-yildirimi-kizdiracak-hareket

o-rektorden-binali-yildirimi-kizdiracak-hareket

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,481BeğenenlerBeğen
4,598TakipçilerTakip Et