O ameliyat sonrası Erdoğan’a iki yıl ömür biçen gölge CIA bakın kiminle poz verdi?

Gölge CIA olarak bilinen ve 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminde üzerinde şüpheler barındıran Stratfor'un kurucusu Friedman Erdoğan'la poz verdi.

207,643BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et

Gölge CIA olarak bilinen ve 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminde üzerinde şüpheler barındıran Stratfor’un kurucusu Friedman Erdoğan’la poz verdi.

15 Temmuz’da Erdoğan’ın uçağının konumunu FETÖ’cülere hedef gösteren Stratfor’un kurucusu Friedman, Erdoğan’la MÜSİAD’ın etkinliğinde bir araya geldi.

Merkezi Teksas’ta bulunan “küresel istihbarat” şirketi Stratfor, ABD istihbarat örgütleriyle olan ilişkisi ve dış ülkelerdeki operasyonları nedeniyle “gölge CIA” olarak biliniyor.

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Friedman’ın kuruluşu Stratfor’un 2011’de Erdoğan’a iki yıl ömür biçtiğini şu sözlerle hatırlattı:

Erdoğan’ın ömrünü nasıl yazdı

Sizi istihbarat notlarıyla sıkmayayım.

15 Temmuz’da Erdoğan’ın uçağının haritasını yayımlaması hep vurgulanıyor da, “Erdoğan’ın ömrü”ne ilişkin bir başka çalışma unutuluyor.

Stratfor’un 10 Aralık 2011 tarihli yazışmasında TR 325 koduyla adı geçen ve kendisinden “Erdoğan’ın danışmanı” diye bahsedilen Faruk Demir’e dayanılarak şöyle bir not yazılmıştı:

“TR 325’in iş ortağının eski bir sınıf arkadaşı, Erdoğan’ın geçirdiği son ameliyatı (Erdoğan’ın 26 Kasım 2011’de geçirdiği ameliyat kastediliyor) yapan ekibin başındaki cerrahmış. Bu cerrah Erdoğan’ın kolon kanseri olduğunu, ancak metastaz yapıp yapmadığını görmek için gerekli olan ikinci biyopsi sonuçlarını henüz görmediklerini söyledi. Son ameliyatta, Erdoğan’ın kalın bağırsağından 20 santimetre kesmişler. (Ortalama bir kalın bağırsağın uzunluğunun 1.5 metre olduğunu araştırıp buldum.) Bu hakikaten önemli bir ameliyat. Erdoğan bir süre için seyahat edemeyecek ve en az iki üç ay boyunca yanında bir kolonoskopi torbası taşıması gerekecek. Ancak prognoz (hastalığın gidişatına ilişkin öngörü) pek iyi görünmüyor. Cerrah, Erdoğan’ın iki yılı kaldığı tahmininde bulunduklarını söylemiş.”

Söz konusu istihbarat FETÖ’nün yayın organı Taraf’ta çıktıktan sonra günlerce konuşuldu. Erdoğan’ın doktorları iddiayı kısa sürede yalanladı. Ancak 8 Mart 2012’de kürsüye çıkan Erdoğan’ın tepkisi hem Friedman’ın Stratfor’una hem de Taraf’a karşı çok daha sertti:

“Söylentilere kanıp bize ömür biçenler, cüretkâr oldukları kadar büyük de bir küstahlık içindedir. Bu söylentileri manşetlerine taşıyanlar da bu mihrakların taşeronluğunu yapanlar da aynı şekilde büyük bir küstahlığın içindedir.”

Erdoğan, Taraf’ı “jeton atılınca istenilen şarkıyı çalan müzik kutuları”na benzetti. Gazetenin önderi Yasemin Çongar’ın 28 Şubat’taki Washington geçmişini “askeri ataşe gibi çalışan gazeteci” diye andı.

Yasemin Çongar, Erdoğan’a “sevdiğim, saydığım, sağlığı konusunda üzülüyorum” diye yumuşak bir yanıt verdi. FETÖ’nün gazetesinin yayın yönetmeni Ahmet Altan ise “Sen ona buna laf yetiştireceğine önce etrafına sahip ol” dedi ve “Stratfor ‘müzik kutusuna’ parayı atınca o müzik başka yerde değil Başbakan’ın odasında çalıyor” ifadelerini kullandı.

İşte 7 buçuk sene önce Erdoğan’ın ömrünü not eden, “jeton atan” ve istihbarat alan, yandaşların “İslam düşmanı” dediği Friedman, bugün onur konuğu olarak Erdoğan’la poz verdi.

Bizim İslamcılar Friedman’ı neden bu kadar seviyor, diyeceksiniz. Sebebi basit. Friedman, Türkiye için yıllardır ABD ile işbirliği içinde çalışan, bir “yeni Osmanlı” projesini savunuyor da ondan. Haliyle jeton değişiyor, ama şarkı aynı kalıyor.

Unutmayın, Amerikalı kaçar kurtulur, bu topraklarda olan hep bize olur.

Yazının tamamı için tıklayınız. 

loading...

1 Yorum

  1. Tercüman gazetesinin muhabiri 1986 yılında “Kur’an-Kerim , sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor “ diye hatırlattıklarında Şimon Perez şu cevabı veriyor : “ Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar nerede? . Sen onları göster, onu o zaman düşünürüz “ … Heyirli cumalar ossuunn.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,643BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et