Numan Kurtulmuş’tan FETÖ açıklaması: Eninde sonunda siyasi kadrolar da ortaya çıkartılacak (!)

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cemaat operasyonlarının siyasete de uzanacağının sinyalini verdi.

Meclis’teki bütçe konuşmaları sırasında Cemaat yönelik operasyonlara değinen Numan Kurtulmuş, “Hiç merak etmeyin, eninde sonunda siyasi kadrolar da ortaya çıkarılacak, bu meselenin arkasındaki gerçek bütünüyle ortaya konulacaktır” diye konuştu.

https://youtu.be/q65xzFAU5xU

CHP’li vekillerin sorduğu “Meclis’e kadar gelecek mi?” ve “Bu sene ortaya çıkar mı?” sorularını yanıtsız bırakan Kurtulmuş “Türkiye’nin, en aşağılık, en namussuz, Türkiye’ye karşı yapılmış olan bir ihanet hareketi sonrasında ortaya konulan algı operasyonlarındaki kullanılan terimlerden birisi ‘FETÖ mağdurları’ terimidir” dedi.

Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) işten atılan veya görevden alınan personellerle ilgili gerekli düzeltmelerin yapıldığını iddia eden Kurtulmuş, “Bu uzun süre devam edecek bir mücadeledir. Suçsuz, günahsız, hatasız, kusursuz olan kimse burada mağdur edilmeyecektir, buna azami gayret gösteriyoruz. KHK’larla da göreve iade edilen 18.258 kişi vardır, dolayısıyla bir mağduriyet söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

Son Haberler