Pazar, Nisan 14, 2024

NTV efsanesi Gökhan Abur vefat etti

NTV ekranlarında uzun yıllar hava durumu sunan ve müzik kariyeri ile de tanınan Gökhan Abur, bu akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Gökhan Abur Kimdir? Gökhan Abur, 1 Ocak 1943 tarihinde Afyonkarahisar’da doğdu. 78 yaşında olan Abur, çocukluğu babasının subaylık görevi nedeniyle Türkiye’nin farklı şehirlerinde geçti. Ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındıktan sonra eğitim hayatına burada devam etti.

Ortaokul ve lise eğitimini Karabük’te tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Meteoroloji yüksek mühendisliği okumak için İstanbul’a döndü. Üniversite yıllarında müziğe olan ilgisi devam etti ve çeşitli müzik gruplarında yer aldı. Üniversite yıllarında müzikle iç içe olan Abur, 1967 yılında Hafta Sonu Gazetesi tarafından düzenlenen bir yarışmada sahne aldı ve dördüncü oldu. Bu yarışma sonrasında plak teklifleri aldı ve toplam 14 adet 45’lik plak ile “Bir Gün Karşılaşırsak” isimli bir albüm kaydetti.

Gökhan Abur, müzik kariyerinin yanı sıra uzun yıllar boyunca NTV ekranlarında hava durumu sunumu yaparak televizyonculuk alanında da tanındı. Onun müziği ve hava durumu sunumu ile birçok kişiye tanıdık gelmiş ve sevilmiştir.

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir