Yazar Nihat Genç, İstanbul’da seçimi kazandığı halde mazbatası verilmeyen Ekrem İmamoğlu’nu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef aldı. İmaoğlu’na FETÖ projesi iması yapan Genç’in sözleri tepki çekti.

Genç, ‘İmamoğlu Bey, Türk ordusu teslim alınırken, Türk ordusuna operasyonlar yapılırken, kendisi Samanyolu TV’de bir spor muhabiri ve FETÖ operasyonlarını da onaylayan birisidir. İzmir’de bir mason, öbür tarafta FETÖ’de spor muhabiri…’ açıklamasında bulundu.

Ekrem İmamoğlu ile ilgili ”Bu bir tezgahtır” nitelemesi yapan Genç, ”İmamoğlu Bey, Türk ordusu teslim alınırken, Türk ordusuna operasyonlar yapılırken, kendisi Samanyolu TV’de bir spor muhabiri ve FETÖ operasyonlarını da onaylayan birisidir.” dedi.

Genç, ”Şaibeli iş. İzmir’de bir Mason (Tunç Soyer), öbür tarafta FETÖ’nün spor muhabiri (Ekrem İmamoğlu) artık bunlarla uğraşacağız.” ifadelerini kullandı.

Genç’in bu sözlerini yandaş medya manşetlere taşırken muhalif isimlerden de tepki yağdı.

Avrasya Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz Genç’e ağır ifadelerle yüklendi:

Veli Saçılık da Genç’i eleştirdi:

Genç’i eleştiren bir diğer isim Çağlar Cilara oldu. Cilara’nın eleştirisine Genç’ten yanıt gecikmedi. Genç Cilara hakkında “Liberallerin peluş oyuncağı” ifadesini kullandı.