Pazar / 27 Eylül 2020

Nihal Olçok: Erdoğan bana dava açmaz

FETÖ ile flört et, hamile kal, 15 Temmuz gecesi şehit kanı ile kürtaj ol, şimdi de bakireyim diye gez” paylaşımıyla hedef aldığı kitle tartışılan Nihal Olçok, “Erdoğan bana dava açmaz” iddiasında bulundu.

205,627BeğenenlerBeğen
8,584TakipçilerTakip Et

“FETÖ ile flört et, hamile kal, 15 Temmuz gecesi şehit kanı ile kürtaj ol, şimdi de bakireyim diye gez” paylaşımıyla hedef aldığı kitle tartışılan Nihal Olçok YENİÇAĞ Gazetesi’nden Müşerref Seçkin’e konuştu.

Eşi AKP reklamcısı Erol Olçok ile oğlu Abdullah Tayyip’i şehit veren Nihal Olçok, neden çıkış yaptığını anlattı.

-Bir süredir sosyal medyada dikkat çeken çıkışlar yapıyorsunuz. Bunun gerekçesi nedir?

Olçok: Benim ferdi olarak verdiğim mücadele, mücadele olarak da düşünmüyorum. Ben bunu bu bir davranış,biçimi, davranış modeli olarak
görüyorum. Çünkü ne kadar yalnızsanız bir ordu olursunuz. Kalabalıklar insanı bazen yanıltabilir, çokluk demek nitelik demek değil.

Çok kocaman kitlelerle birlikte olduğunuzda muhteşem şeyler yaptığınız anlamına gelmez. Sadece yaptığınıza mutmain olmanız yeter. Ben yaptığıma mutmainim. Çünkü bu olay ben toprağa girene kadar bitmeyecek. benim ancak toprağa girmem lazım. Onlara kavuştuğumda benim davam biter.

– Sadece siz tepki gösteriyorsunuz

OLÇOK : Siz beni biliyorsunuz. 249 şehit (50- 51 benimki) 249’u da bu mücadeleyi veriyor. Benim adımdan, rahmetlinin pozisyonundan dolayı algılayabiliyorsunuz, okuyabiliyorsunuz, resmi okuduğunuz zaman.. Yoksa ben seçilmiş filan değilim.

Ben görüyorum ve gördüğümü söylüyorum. Diğerleri tabi ki ifade edemiyorlar. 78 yaşında bir anne var mesela. neyi ifade edebilir. Empati lütfen. Bir anne. çocukları 2 yaşında, diğeri 8 yaşında, diğeri 11 yaşında. Düşmüş çocukların derdine..o neyi ifade edecek.

Kaç televizyon programı, kaç gazete okuyabilir , nasıl sosyal medyayı izleyebilir gerçekten. Ne yazacak. Düşmüşler hayat gailesine 3 kuruşluk maaşlarıyla hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar. Hem anne hem baba olmak.. Bugün 15 temmuz var. Bundan önceki şehit eşleri ve anneleri de öyleydi.

Size bir soru? Bilindik ailelerden kaç şehit oldu bugüne kadar? Türkiye’ye malolmuş ailelerden kaçının eşi veya çocuğu şehit olmuştur. O yüzden onlardan haberdar olmamanız normal. Çünkü onlar bir köyde, bir beldede…

PKK şehit etti gitti. DHKP-c şehit etti gitti.. Etti de etti. Bu 15 temmuzda Olçok ve Varank soyadı öne çıktığı için siz beni tanıyorsunuz. Ben gördüğümü ifade edebilen biriyim. Hepsi bu..

-Sivri sözler söylüyorsunuz, size de dava açarlarsa….

Olçok: Benim söylediklerimde suç unsuru da yok, hakaret de yok. Ben
tesbit yapıyorum.

-Pakize Akbaba’ya dava açmıştı Sn. Erdoğan?

Olçok: Pakize Akbaba olayında da sayın Cumhurbaşkanına yaranmak
isteyenler var. Onlar yapmışlardır, biliyorum. insan fıtratı en kolayını seçeriz.

Benim bu sözlerim ve yansıttığım bu mücadele Abdullah ve Erol olarak
algılanıyor. Hayır ben Şamil ve Emir (diğer çocukları) için yapıyorum. Yaşayanların mücadelesini veriyorum. Onlar gitti….

Bütün Fetöcüleri assanız da onlar geri gelmeyecek. Benim yapmak istediğim şey bunlar tekrar yaşanmasın, Ben yaşayanlar için mücadele ediyorum, ölenler için değil

– FETÖ tehlikesi çok konuşuluyor bugünlerde..

OLÇOK: Türk insanının karakteri ve özelliği değişmediği müddetçe ,tekrar aslınarücu etmediği müddetçe, Türk milleti, sürekli birilerinin peşine
takılır. Fetö sembolik bir şey aslında.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’den sert açıklama: Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak

Son dakika haberine göre Ermenistan'ın saldırısı sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, çok sert açıklamalarda bulundu. Aliyev, "Ermenistan gerekli cevabı aldı ve alacak." ifadelerine yer verdi.

Doktor adayı genç kız evde ölü bulundu

BURDUR'un Bucak ilçesinde, tıp fakültesi mezunu olan doktor adayı Büşra A. (25), evde ailesi tarafından ölü bulundu.

Ertuğrul Özkök: ‘Twitter jürisi’ kampanya yaptı diye tutuklu yargılamak…

"Halil Sezai’nin yaptığının hoş görülecek bir yanı yok''

CHP’li vekil, küfürlü sözleri paylaşıp Süleyman Soylu’ys sordu

CHP Ankara Mileltvekili Yıldırım Kaya, kendisine hedef alan küfürlü paylaşımı Adalet Bakanı Gül ve İçişleri Bakanı Soylu'ya sordu.

Ahmet Hakan: En iyi uçak arkadaşın uçağıdır…

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, yapımcı Acun Ilıcalı'nın uçak, Hülya Avşar'ın ada satın aldığı haberlerine ilişkin olarak, "Umarım en kısa zamanda Acun’un...