Nevşin Mengü’nün babası Kılıçdaroğlunun danışmanlarının yaptığı utandıracak hatayı affetmedi

CHP eski milletvekili Şahin Mengü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Ali Babacan ziyareti sonrası yaptığı açıklamada tarihi Kıbrıs hatasına isyan etti.

Kılıçdaroğlu’na ve danışmanlarına isyan eden Mengü, KKTC’yi tanıyan ülkeler konusunda hatalı bilgi veren CHP liderine sert sözlerle yüklendi.

Mengü’nün sosyal medya hesabında yaptığı açıklama:

CHP’nin yönetimini eleştirdiğimiz zaman bir çok kişi, şimdi zamanı mı diye yazıp çiziyorlar.. Şimdi aşağı da anlatacağım şekilde bir yanlışı bu güne kadar herhangi bir CHP Genel başkanının yaptığını gördünüz mü? Duydunuz mu? Vaz geçtim İnönü’yü, Ecevit’i haklı bir çok eleştiriye muhatap olmuş Baykal’ın böyle bir YANLIŞ yaptığını gördünüz mü? Nedir o olay?

Olay şu : Dün Kılıçdaroğlu DEVA partisini ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sorulardan biri KKTC’de Maraş’ın sahil şeridinin kullanıma açılması ile ilgiliydi. Genel Başkan belli ki konu hakkında pek bilgi sahibi değildi. Önce soruyu anlamakta güçlük çekti.

Anladıktan sonra verdiği yanıtta, “TC devletinin KKTC’nin tanınması için bütün dost ülkeler nezdinde girişimde bulunması gerektiğini” söyledi ve arkasından “tanıyan bildiğim kadarıyla sadece Pakistan” dedi. İnanılır gibi değil. KKTC’ni Türkiye dışında tanıyan bir devlet olmadığını nasıl bilemez. Bu nasıl bir parti yönetimidir. Böyle bir karar alındığı zaman bu konun gündeme geleceği öngörülüp, nasıl Genel başkan bilgilendirilmez. Türkiye için bu kadar önemli bir ulusal konuda bilgisi yanlış olan genel başkan. Çok yazık.

 

Son Haberler