Netanyahu, evsiz kalan yerleşimcilerle ’empati kurdu’: Biz de sokağa atıldık, Sheraton’a gitmiştik

İsrail Başbakanı Netanyahu, evlerini tahliye etmek zorunda kalan yerleşimcilerin acısını, “Bir evi kaybetmenin ne olduğunu bilirim. 1999 seçimlerinden sonra sokağa atılınca Sheraton’a gitmek zorunda kalmıştık” diyerek paylaştı.

Tahliye edilmesine karar verilen Batı Şeria’daki yasadışı yerleşim birimi Amona’da yaşayanlar, geçen hafta sonu basına kapalı bir toplantıda İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile bir araya geldi.

Yedioth Aharonoth gazetesinin aktardığına göre, ‘yerleşimcilerin acısını anladığını’ söyleyen Netanyahu, 1999 seçimlerini kaybetmesinin ardından yaşadığı ‘zor’ günleri şu sözlerle anlattı: “Bir evi kaybetmenin ne olduğunu bilirim. 1999 seçimlerinden sonra, hiçbir uyarı verilmeden (başbakanlık konutundan) kovulduk, öylece sokağa atıldık. Sheraton’a gitmek zorunda kaldık, korkunç bir his.”

BARAK: TOPLANIP GİTMEN ALTI HAFTA SÜRMÜŞTÜ

Haber İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından henüz doğrulanmadı, ancak eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, Netanyahu’nun ‘evinden atılma anısının’ anlatıldığı gibi olmadığını söyledi. Netanyahu’yu Twitter mesajı üzerinden yalanlayan Barak, “Evet toplanıp gitmen altı hafta sürmüştü” diye yazdı ve Netanyahu için bir kez daha ayrılık vaktinin geldiğini söyledi.

 

Son Haberler