Pazartesi / 30 Kasım 2020

Netanyahu, evsiz kalan yerleşimcilerle ’empati kurdu’: Biz de sokağa atıldık, Sheraton’a gitmiştik

İsrail Başbakanı Netanyahu, evlerini tahliye etmek zorunda kalan yerleşimcilerin acısını, “Bir evi kaybetmenin ne olduğunu bilirim. 1999 seçimlerinden sonra sokağa atılınca Sheraton’a gitmek zorunda kalmıştık” diyerek paylaştı.

204,505BeğenenlerBeğen
8,582TakipçilerTakip Et

Tahliye edilmesine karar verilen Batı Şeria’daki yasadışı yerleşim birimi Amona’da yaşayanlar, geçen hafta sonu basına kapalı bir toplantıda İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile bir araya geldi.

Yedioth Aharonoth gazetesinin aktardığına göre, ‘yerleşimcilerin acısını anladığını’ söyleyen Netanyahu, 1999 seçimlerini kaybetmesinin ardından yaşadığı ‘zor’ günleri şu sözlerle anlattı: “Bir evi kaybetmenin ne olduğunu bilirim. 1999 seçimlerinden sonra, hiçbir uyarı verilmeden (başbakanlık konutundan) kovulduk, öylece sokağa atıldık. Sheraton’a gitmek zorunda kaldık, korkunç bir his.”

BARAK: TOPLANIP GİTMEN ALTI HAFTA SÜRMÜŞTÜ

Haber İsrail Başbakanlık Ofisi tarafından henüz doğrulanmadı, ancak eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, Netanyahu’nun ‘evinden atılma anısının’ anlatıldığı gibi olmadığını söyledi. Netanyahu’yu Twitter mesajı üzerinden yalanlayan Barak, “Evet toplanıp gitmen altı hafta sürmüştü” diye yazdı ve Netanyahu için bir kez daha ayrılık vaktinin geldiğini söyledi.

 

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

COVID-19 testleri Menzilci’nin şirketine!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Covid-19 testleriyle ilgili yaptığı “Önümüzdeki günlerde günlük test kapasitemizi 200 binli rakamların üzerine çıkaracağız” açıklamasının ardından, tartışma yaratacak bir gelişme yaşandı.

Kadir Şeker’in kurtardığı kadın tutuklandı

Eroinle yakalanan Ayşe Dırla tutuklandı.

İşte peşkeş listesi!

Hastane, banka, otel, yalı, fabrika, AVM, marka, TV kanalı ve Borsa İstanbul… Son 10 yılda Türkiye'de hemen her sektörden birçok şirket ya da şirket hissesi Katar sermayesi tarafından satın alındı.

Melih Gökçek, İmamoğlu hakkında soruşturma istedi: Kusurlu bulunursa cinayetten yargılanmalı

Melih Gökçek'ten akıl almaz Ekrem İmamoğlu çıkışı...

Atatürkçü Düşünce Derneği seçimlerinde Hüsnü Bozkurt’a sürpriz rakip!

Atatürkçü Düşünce Derneği önümüzdeki günlerde yeniden genel başkanını belirleyecek.